Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Benőtt lábköröm kezelése otthon?

Benőtt lábköröm kezelése otthon?

Figyelt kérdés
a nagylábujjamon be van nőve a köröm,és fáj.Hogyan tudnám itthon megoldani?Próbáltam azt hogy egy kis vattadarabot teszek a körmöm alá,de az nem működött.

2021. júl. 20. 21:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Én úgy szoktam hogy jól beáztatom, hogy puha legyen. Aztán körömcsipesszel és kisollóval "operálok". Ez fáj, de utána sokáig nem kell vágni.
2021. júl. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Aztatom, kivagdosom, betadine vagy tetran. Fontos, hogy a szelen mindig ugy vagd a kormod, hogy a hus fele erjen meg, tehat ne teljesen vagd le. Ugy kisebb az esélye, hogy beno. Persze a hazi operacio is csak egy bizonyos szintig megoldas, ha nagyon sulyos akkor sebesznek kell mar mutenie.

Elotte esetleg egy jo pedikurost koztes megoldasnak meglatogathatsz, aki gyogypedikurrel is foglalkozik. Ott tejben vajban megfurosztik a labad, es utana alakitgatjak a kormod.

2021. júl. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
az a baj hogy régen egyszer nagyon rövidre vágtam,és benőtt. és már nem is nő rendesen,hanem középen nő,a szélén meg csak bele a húsba.
2021. júl. 20. 21:56
 4/6 anonim ***** válasza:
Mindig ki kell feszgetni, lekezelni. Akar naponta. Elobb utobb fole no, nem bele. De mondom, probalgasd. Ha nem, akkor elobb pedikuros, utana sebesz.
2021. júl. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem a feldagadt, begyulladt, hiperérzékeny lábujjamon az orvos vágta ki a sarkait szitkozódva, káromkodva.


Na azt sem kívánom senkinek.

2021. okt. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Sajnos nekem is.
2021. nov. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!