Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha valakinek trombózisa...

Ha valakinek trombózisa van,annak kezelés nélkül a lábdagadás nem lohad le?

Figyelt kérdés

A kérdésem lényege,hogy hogyan lehet biztosra tudni,ha valakit nem vizsgáltak meg gépekkel,hogy mondjuk egy korábbi lábdagadása,nem-e trombózis volt.


Ha mondjuk lelohad 1-2 nap múlva?Vagy visszatérő újra,akkor az nem trombózis?


A kérdés azért,merült fel bennem,mert tegnap előtt bedagadt a lábam,mindkettő.

Aztán idővel kicsit enyhült a duzzanat,mára már majdnem tökéletesen lelohadt,de a lábfejemen még mindig érzek egy kisebb húzódást,mintha szárazság lenne.


A háziorvosomat megkérdeztem,szerinte ez nem trombózis,és azt tanácsolta,hogy mozogjak,a sok üléstől lehet.


Viszont ha tényleg tormbózisa van az embernek,akkor viszont kifejezetten veszélyes a mozgás.


Na már most,akkor honnan tudhatom biztosan,hogy egy korábbi lábdagadás nem egy egy trombózis következménye volt?

Attól félek,ha elkezdek sportolni,miután eltelt mondjuk pár nap a lohadás után,azzal bajt csinálok.


Olyanról is olvastam már,hogy vannak,akiket hetekig nem diagnosztizáltak trombózissal,és annyi idő múlva lett baj belőle.


2021. júl. 21. 06:00
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Menj el egy másik orvoshoz is

Anyámat 3x küldték haza,két különböző doki

Aztán negyedjére visszament, szerencsére egy helyettesítő doki volt,haza se engedte a rendelőből,hanem hívott egy mentőt.

Teljesen egyértelmű tünetei voltak.

2021. júl. 21. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
86%

Trombózis mindig egy oldali. Olyan nincs,hogy mindkét lábadban egyszerre..

És nem lohad le. Iszonyat fáj,kőkemény. Ha mégis tovább haladna a vérrög,jó esetben meghalsz hamar mert elakad ( szív/tüdő/agy).

Szóval neked nem trombózisod volt. Ettől függetlenül ha visszatér a panaszod,megnézetheted mással..

2021. júl. 21. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Igen,én is ezzel nyugtatom magam,hogy kicsi az esélye,hogy mindkét lábban egyszerre legyen,csak mégis feszült vagyok.


Korábban több,mint 10 évig heti 3-4 alkalommal edzettem,az utóbbi fél évben viszont mentális gondok miatt abbahagytam,és eléggé sokat ültem.


Kényszerbetegség alakult ki nálam,hosszú ideig zuhanyoztam pl,ami után a vádlim idővel nagyon kiszáradt,és húzódott.

Most már jobban vagyok ebből a szempontból,nem zuhanyzok olyan sokáig,és valamiért ahhoz tudnám hasonlítani az érzést,amikor sokat mos kezet az ember,és ha behajlítja az ujjait,akkot húzódik a bőr.

Ahol megduzzadt ilyen érzésem van,illetve néha bizsereg és enyhén mintha égne.

2021. júl. 21. 07:33

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!