Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Anorexiás lennék? (bővebben lent)

Anorexiás lennék? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Szóval olyan 2 hónapja vettem észre. Sok oldalt átnéztem ebben a témában de a ti véleményetekre vagy tapasztalataitokra is kíváncsi vagyok. Tinédzser vagyok még. 1.-s korom óta csúfoltak a súlyom miatt. Ha tehetem minden diétát és zsírégető edzést kipróbálok. Alig eszem amit szüleim gyakran szóvá is tesznek. Bármelyik ismerősömmel találkozok mindenki azt mondja milyen sovány vagyok de én még mindig úgy érzem, hogy kövér vagyok. Éheztetem magam. Keveset is iszok. Mindig fogyni akarásom van. Szerintetek anorexiás vagyok?

2021. júl. 21. 15:20
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Annyit elfelejtettem hozzá tenni, hogyha valamit eszek,akkor mindig bűntudatom van.
2021. júl. 21. 15:22
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
Igen evésizavarokkal küzdesz,ne cainálj ilyet.
2021. júl. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A leírásod alapján igen, ezért jó lenne felkeresni egy pszichológust. Azonban a pontosabb válasz miatt tudnunk kellene a jelenlegi testsúlyodat és magasságodat.
2021. júl. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
160cm, 68kg(tudom nem ideális a magasságomhoz)
2021. júl. 21. 15:26
 5/12 anonim ***** válasza:
89%

"Bármelyik ismerősömmel találkozok mindenki azt mondja milyen sovány vagyok"

Akkor ez nem igaz, mert van rajtad felesleg. (Ettől még persze lehetsz anorexiás.)

Mit eszel egy átlagos nap?

2021. júl. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
86%
Az anorexia vagy az evészavar nem csak a kórosan soványságot jelenti, hanem már te is benne vagy a leirtak alapján mivel gondolom éhezteted magad, ne csináld szerintem most pont jó ugy ahogy vagy, ha folytatod ennek később egészségügyi következményei is lehetnek
2021. júl. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Egy átlagos nap..zöldségeket. De mostanában rászoktam a paradicsomra.
2021. júl. 21. 15:44
 8/12 anonim ***** válasza:
25%
Ilyen arányokkal nem vagy sovány. Tuti 160 cm 68 kg-t akartál írni?
2021. júl. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Valóban nem sovány, ez már BMI szerint is túlsúly kategória. Ettől függetlenül lehetséges, hogy anorexiád van. Azt viszont garantálom neked, hogy ilyen ostoba "étrenddel", ha le is fogsz fogyni, a dupláját hízod vissza. A zöldséges étrenddel előbb-utóbb tönkreteszed a szervezetedet, mivel nem kapja meg a működéséhez szükséges tápanyagokat. A végeredmény ráadásul egy "lönnyedt" és formátlan valami lesz, mert az izmaidat is leépíted (elsősorban mert nem eszel fehérjét).

A fogyás és a tónusos test titka a normális étrend és minimum heti 4 alkalom sport. Azaz megfelelő mennyiségű fehérjét (!!), egészséges zsírokat és komplex szénhidrátokat kell bevinned.

2021. júl. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj a szüleiddel, oszd meg velük az érzéseidet. Lehet fogyni úgy is, hogy normálisan eszel, ez egészségtelen, súlyos tápanyaghiányod fog kialakulni.
2021. júl. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!