Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 7 napja tartó hasmenés!?

7 napja tartó hasmenés!?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ért egy nagyobb trauma, és az ezt követő nap reggelén már rossz közérzetem volt, hányingerem. Néhány óra múlva, délután pedig vizes hasmenés kezdődött. Mintha pisiltem volna majdnem. Ezt tartott 3 napig, étvágyam sem volt, gyenge voltam. Utána 2 napig nem volt semmi, és most második napja ugyan úgy vízszerű hasmenésem van, egészen világos színben. A kedvem jobb, enni tudtam normálisan, kevésbé vagyok fáradt, de szűnni nem akar.

A háziorvosom nem veszi fel a telefont, autóba ülni viszont nem merek, nehogy baleset legyen odalent.


Tudnátok segíteni, mit csináljak, mi lehet ez?

Ropit, krumplit, natúr húst eszem főként, sokat iszom, normafloret szedek.

A tünetek előtti napon állatorvosnál voltam, ott esetleg kerülhetett belém valami fertőzés? (sírtam, arcot töröltem, a földön is kuporogtam négykézláb, orrot is fújtam többször).

Mindenhova maszkban járok, kerülöm a tömeget, szóval kétlem, hogy ff2 maszkon át egy kies boltban ilyen vírust kaptam volna el, a családnak pedig azóta sincs baja szerencsére, rajtuk nem jöttek ki ilyenek, pedig ugyan azt eszem, mint ők, nem jártam máshol, csak az állatorvosnál.


Köszi ha segítesz!


2021. júl. 21. 16:32
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Húst ne egyél, általában a fehérjét és zsírt mellőzd, valamint a cukrokat. Széntabletta és Bolus adstringens. Főtt krumpli sózva, fekete tea. Hőemelkedés vagy láz esetén orvoshoz kell fordulni, mert akor valami bakteriális fertőzésről van szó. Nyaranta nem ritka a vírusos gastritis/enteritis.
2021. júl. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséged!

Fél éve ismeretlen eredetű hőemelkedésem van, vér jó, ultrahangok jók, fogászat és ful orr gége maradt még ki.

A napokban kevesebbszer volt hőemelkedés, mint szokott lenni, szóval ennek örülök.

2021. júl. 21. 16:49
 3/5 anonim ***** válasza:

Bolusadstringens azt hiszem így kell írni (Ha Bolus -t mondasz a patikában érteni fogják). 3x1 is mehet. Vény nélkül kapható, pont ilyesmire, hányásos hasmenéses vírusos, gyomor rontásos, minden féle hasmenésre + Probiotikum, normaflore. + Multi vitamin, mert hogy ilyenkor felszívódással is gondok vannak és nem tudsz eleget bevinni, hogy ne legyen nagyobb baj.

Ki is tudsz száradni tőle ez nem játék. Felborul az anyag csere.

Tartós antibia kúra (3 hónap) miatt hasonlóval kínlódtam végig.

2021. júl. 21. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Monural (felfazasra) antibiotikumot vettem be, ugye ez nagy dózis, de nem most, hanem kb 3 hete.

Ezen kívül nem volt semmi rendkívüli, ami máskor nem.

2021. júl. 21. 17:07
 5/5 anonim ***** válasza:
Probiotikum mindig legyen otthon meg Bolus + multivitamin :) Mondjuk én Omega 3-6-9 is szoktam ilyen esetben.
2021. júl. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!