Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Aki beoltatta magát az ugyanúg...

Aki beoltatta magát az ugyanúgy hordozhatja a vírust, mint aki nincs beoltva ugye?

Figyelt kérdés

Csak azért kérdezem, mert ugye én nem oltattam be magam, nem is fogom,

Viszont folyamatosan kapom a negativ5, rosszindulatú megjegyzéseket, olyan emberektől, akik beoltatták magukat.

Kaptam olyat, hogy miattam, illetve a magam -fajták miatt lesz 4.hullám,

Meghogy veszélyeztetem mások életét, egészségét..


Én egészen eddig úgy tudtam, gondoltam, hogy az , hogy nem oltattam be magam, egyedül rám lehet veszélyes, és én ezt a kockázatot vállaltam, mert egészségesnek érzem magam , sosem voltam az a beteges fajta, míg az egész családomon átment pl az influenzajárvány, vagy hányásos hasmenéses vírus nekem semmi bajom nem volt.

Én -sokkal jobban bízom a saját immunrendszeremben, mint bármelyik vakcinában.

Ha mégis meg kell halnom, akkor hajrá, a sors így írta meg,

De ne a vakcina, egy idegen dolog okozza,

Majd az én immunrendszerem eldönti, hogy életben akar e tartani vagy sem.

A lényeg, hogy amíg nem fognak fegyvert a fejemhez, addig én az oltást kihagyok.

De miért veszélyeztetnék én ezzel mást????



2021. júl. 22. 15:31
1 2 3 4 5
 11/46 A kérdező kommentje:

Akkor többet nem adok vért se plazmát

Én csak azt akartam mondani, hogy sokan veszélyesnek tartanak mert nem oltatom be magam,

De mellette meg lehet hogy sok olyan ember életét mentem meg akik veszélyesnek tartanak

2021. júl. 22. 17:19
 12/46 anonim ***** válasza:
26%

A vérrel és a plazmával nem terjed a vírus.

Ami miatt veszélyesek az oltatlanok:

Az oltottakban a vírus egy-két nap alatt elpusztul, így nem tud elszaporodni, nem fertőznek tovább, míg az oltatlanok igen.

Ráadásul ott van az, amit a hatos is írt. Ha az oltatlan elkapja, és elkezd fulladni, ő is kihívja a mentőket, mert mén akar megfulladni. És ha ez elér egy számot, akkor ugyanaz lesz, mint tavasszal. Leáll a normál egészségügyi rendszer, és olyanok nem jutnak kórházi kezeléshez, illetve szakvizsgálatokhoz, akik egyébként kezelhetőek lennének, de emiatt későn jutnak ellátáshoz.

2021. júl. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
83%
Persze, az oltottak simán átvészelik, csak azt magyarázza már meg nekem valaki, hogy akkor, hogy van az, hogy Angliában a kórházban kezelt covidosok 40%-a OLTOTT???(Ott élő barátnőm szerint ez a hír náluk pár napja még 60-40 volt az OLTOTTAK javára!)
2021. júl. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
72%
13! Izraelben a kórházban kezeltek 60%-a oltott...
2021. júl. 23. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim válasza:
27%
Ha tudnátok mit szoktatok enni naponta ami a boltba van és tele van adalékanyaggal akkor már rájönnétek hogy nem csak az oltással van baj. Azért van ennyi kövér ember.
2021. júl. 23. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
38%

Én még mindig azt tudom a védőoltásokról, mint amit anno tanultam, olvastam róluk. Megtanítják az immunrendszert védekezni adott kórokozó ellen, így amikor az éles támadás érkezik, akkor tudja, hogy mivel áll szemben, gyorsan tud védekezni, nem szaporodik el a kórokozó. Így az adott kórokozó ellen oltott személy nem lesz beteg/tünetmentes marad, nem fertőz vagy alig.


Ha a korona elleni oltások kivételek ez alól, akkor arra kérek szépen forrást, hogy miért, mert számomra eléggé hihetetlen. Illetve melyik oltás, a hagyományos, a vektorvakcina vagy az mRNS?



Továbbá úgy tudom, hogy úgy alakul ki az immunválasz, hogy először a limfociták észreveszik a betolakodót, majd egy idő után termelődik az ellenanyag, majd amit megkötött az ellenanyag (vírus, baktérium, tüskefehérje), azt a falósejtek bekebelezik.

Ez pedig időbe telik, ezért is leszünk általában betegek ismeretlen kórokozóktól valamint ezért is van lappangási idő (mert a gyengeség, fájdalmak, láz, orrfolyás stb szokásos betegségtünetek már az immunválasztól vannak).



Nálunk az egész család krónikus betegségekkel van tele, apum párja szteroidot szed aranyér miatt, annak anyukája rákos, apum egyik betegsége a COPD és nemrég volt tüdőgyulladása, nekem többek között reflux miatt krónikus orrmelléküreg-gyulladásom van, amit szteroiddal fognak kezelni. Ezen kívül protonpumpa-gátlót (savtermelést csökkenti) és sztatint (koleszterinre) fogok szedni.


Minket is véd az, aki beoltatja magát, mert elsősorban az lesz tünetmentes, enyhe tünetes. Ja szerintetek ezek a vakcinák nem így működnek, továbbra is érdekel, miért gondoljátok!


"Majd az én immunrendszerem eldönti, hogy életben akar e tartani vagy sem."


Hát igen. Az ember saját immunrendszere probléma nélkül kinyírja az embert percek alatt, anafilaxiás sokkal allergia esetén, citokinviharral fertőzés esetén.

Vagy épp "csupán" súlyos lefolyást okoz túlreagálás miatt vagy autoimmun folyamatokat indít, gyulladásokat okoz testszerte (poszt-COVID például), vagy élethosszig tartó autoimmun betegség tör ki.

Csodálatos dolog az immunrendszer, de tényleg.

2021. júl. 23. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
3%

"Akkor többet nem adok vért se plazmát"

Megint rossz a következtetésed. Nem ez a teendő. Hanem beoltatni magadat.


"sokan veszélyesnek tartanak mert nem oltatom be magam"

Igazuk is van: ha nem oltatod be magad, akkor veszélyes vagy nem csak saját magadra nézve, hanem mindenki másra is, akivel találkozol, mert így könnyebben továbbadhatod a vírust, és sose tudhatod, hogy egy buszon, boltban, stb., ki az, akire nézve ez komoly következményekkel járhat. Belegondolsz néha abba, hogy már eddig is hány embert fertőzhettél meg és hogy közülük hányan kerülhettek kórházba (hogy még durvábbról ne is beszéljünk)?


"De mellette meg lehet hogy sok olyan ember életét mentem meg akik veszélyesnek tartanak"

Igen. És? Mi abban a pláne, ha úgy mented meg egyesek életét, hogy közben másokat meg kinyírsz? Nem az lenne a vér- és plazmaadásnak a célja, hogy minél többen egészségben élhessenek?

2021. júl. 23. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
57%

Akik lepontoztak, meg tudják magyarázni, vagy abban a korban vannak, hogy a piros/zöld pöttyöt már meg tudják különböztetni, de írni-olvasni még nem tudnak?🤔

#16! Téged már vártalak. Ha már a kivételeknél tartunk, tudsz még egy olyan oltást, ami jobban véd, mint maga a fertőzés? Én nem. Tudod, ha pl.a bárányhimlő elleni oltás előtt voltál már bárányhimlős, akkor nem oltanak be ellene, mert VÉDETT vagy. Ráadásul nem csak kicsit kapod el, mint az oltásnál, hanem konkrétan semennyire.

#13

2021. júl. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
60%

18


Pont a bárányhimlő elleni oltásról IS hallottam, hogy nem 100%-os. Egyik oltás se az. Viszont nem is kell.

2021. júl. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
71%
#19! Nem ez volt a kérdés. Mitől védene jobban az oltás, mint maga a betegség, amikor ez soha sehol nincs így? Úgy is kérdezhetném, hogy pl.minek kötelezik azokat az egészségügyiseket oltásra, akik átestek a covidon?
2021. júl. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!