Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen ez a laborlelet?...

Milyen ez a laborlelet? Nagyon rossz ez a kalciumszint? Koleszterinre már kell gyógyszer vagy még diéta elég lehet?

Figyelt kérdés

Még van hátra vizsgálat és ezért soká jutok vissza a belgyógyász doktornőhöz.


Refluxot leszámítva (néha nyelőcsőégést okoz illetve krákogást, váladékos torkot) lényegében tökéletes a közérzetem.

Sok csokoládét leszámítva egészségesen étkezem, víz, ízesítetlen tea, néha cola de akkor cukormentes, sok-sok zöldség, gyümölcsök, hal, heti 4-5 óra sport jelenleg. A COVID előtti időkben nem volt időm eleget sportolni, de teljesen akkor se maradt ki az életemből. 1,5 éve meg heti 3-5 óra.

Ma például 10 ezer lépést tettem, 1 órát úsztam, fizikailag, agyilag fitt vagyok.


10 éve már volt magas kalciumszintem.

A koleszterinszintem kb 5 éve emelkedik folyamatosan.


[link]


[link]


[link]



2021. júl. 22. 21:20
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/101 A kérdező kommentje:

Jó tudni... :D


Azt továbbra is értem, hogy miért van ennyi stroke és szív-érrendszeri halálok.

2021. júl. 23. 19:25
 22/101 anonim ***** válasza:

Jó tudni? Pontosan te tudod a legjobban.

Pl ezt a kérdésed épp te linkelted be egy másik hipochonder kérdésedhez, amit korábban tettél fel.

2021. júl. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/101 A kérdező kommentje:
Ha zavar, akkor egy továbbgörgetés? :D
2021. júl. 23. 19:58
 24/101 anonim ***** válasza:
94%

Engem nem zavar, az én életemre semmilyen hatással nincs hogy neked pszichés problémád van. De igazad van, az én k anyámat hogy segíteni próbáltam.

Legyél strucc, ne higgy senkinek aki kimondja az igazságot hogy hipochondriában szenvedsz, hülyézd le az orvosokat is akik szerint fizikailag egészséges vagy, hülyézd le az apádat is aki már ki van készülve tőled.

Ha nem látod be akkor további kellemes szorongást.

2021. júl. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/101 A kérdező kommentje:
2021. júl. 23. 20:04
 26/101 A kérdező kommentje:
Egyébként nem tudom, milyen orvosokhoz jártam... Te lehet, hogy nem mutattad volna meg a rendszeresen véresre vakart tarkódat a bőrgyógyásznak vagy nem mentél volna szemészetre, ha az üzemorvos küld az új munkahelyeden és muszáj és amúgy se látsz jól a régi szemüveggel...
2021. júl. 23. 21:46
 27/101 A kérdező kommentje:

Milyen orvos mondta, hogy fizikálisan egészséges vagyok? Ilyet egy se mondott.



Közben találtam valakit, aki ezeket az értékeket komolyan veszi, így nagyjából tudom, mi várható még.

Pajzsmirigyvizsgálat biztosan. Ott a kalciumszint okára is rájöhetnek és egyébként pajzsmirigy alulműködés is okozhatja a koleszterint.



Végre rávettem magam a vizsgálatokra és kezelni fognak. 😊

2021. júl. 23. 23:39
 28/101 anonim ***** válasza:
94%

Szuper kerdezo, nagyszeru 😊

Pszichologust is remelem kerestel. 😊

2021. júl. 24. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/101 A kérdező kommentje:
Amúgy ketten válaszolgattatok? Egészségügyben dolgoztok?
2021. júl. 24. 18:56
 30/101 anonim ***** válasza:
100%

Ezek nagyon kis eltérések. Felesleges emiatt parázni. Szedsz valamilyen vitamint pl: D vitamint vagy szedtél a vérvétel előtt huzamosabb ideig?

Ha ennyire aggódsz a magas koleszterin miatt fordulj táplálkozási tanácsadóhoz, de a koleszterinre adott gyógyszer tropára teszi az embert, ilyen kis eltérésekkel felesleges lenne szedni.

2021. júl. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!