Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyi értelme van a különféle...

Mennyi értelme van a különféle étrend-kiegészítőknek?

Figyelt kérdés

Étrend-kiegészítőknek, vitaminoknak, gyógynövény-kivonatoknak, illetve gyógygomba-kivonatoknak vagy egyéb ilyen gyógykészítményeknek.


Van -e értelme ezekre elkölteni pénzt? Az online webáruházakban több ezer ilyen termék közül lehet választani, van amiért több tízezer forintot is elkérnek.


Szerintetek van értelme ezeknek, vagy csak pénzkidobás?

Én azoknak a vitaminoknak és ásványi anyagoknak a szedésének látom csak értelmét külön, amikből kevesebbet tud bevinni az ember, az ilyen csodagyógynövények vagy gombák szedésének értelmét nem látom.


Még ha meg is oldják a problémát vagy segítenek egy bizonyos problémán, akkor a hatás csak addig tart, amíg szedi ezeket az ember, tehát ennyi erővel szedhetem én életem végéig őket...


2021. júl. 26. 13:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Túlnyomóreszt penzkidobás, főleg az mlm-es túlárazott csodaszerek. Idézőjelben értve...


Ha valakinek hiánya van, azt kimutatja a lqborvizsgalat es az orvos felírja a szükseges vitamint, egyebet.


Nem kell bedőlni a marketingnek, hogy vedd dobozszámra a 100fele nyomelemet, vitamint stbt tartalmazó csodapirulákat..

2021. júl. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mindenkinek másképp hat.
2021. júl. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az étrendkiegészítők szedésének akkor van értelme, ha valami miatt nem tudod bevinni a szükséges vitamin/ásványi anyag mennyiséget. (Pl. Ezen a földrészen minden embernek ajánlott D-vitamint szednie télen. Vagy nekem sportolóként ásványi anyag pótlásra van szükségem. A rengeteg edzés és sok folyadék ivás miatt kiizzadom/kimosom az ásványi anyagokat a szervezetemből, amiket pótolnom kell.)

A többi csodát ígérő készítmény felesleges pénz kidobás.

2021. júl. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen van, mivel az étkezésünkből sajnos nem tudjuk bevinni a megfelelő mennyiséget, pl. C-vitamin, magnézium, D-vitamin, B-vitamin..stb.
2021. júl. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!