Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Húzódó,száraz lábfej és...

Húzódó,száraz lábfej és lábszára milyen betegségre utalhat?

Figyelt kérdés

Már korábban is éreztem,hogy húzódik.

1 hete be is dagadt,mindkét lábfejem és a bokám.


Arra gondoltam,hogy trombózis,de az elvileg akkor van,ha az egyik láb dagadtabb,mint a másik.


A duzzanat helyén a lábfejemben ilyen izomlázszerű érzés maradt,ha lábujjhegyre állok,de a vádlimban ezt nem értem(azt olvastam trombózis esetén ott illetve a térdhajlatban érezhető erős fájdalom).


Ez visszér probléma lehet?


33 éves férfi vagyok.Több,mint 10 éve folyamatosan sportoltam,heti 3-4-5 alkalommal.

Azonban fél éve most abbahagytam,és sokat ültem,keveset mozogtam.


2021. júl. 26. 16:25
 1/6 A kérdező kommentje:
*Több,mint 10 évig,elírtam,nem 10 éve,hanem 10 évig.
2021. júl. 26. 16:29
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha vizenyős a lábad (megtapintod, benyomod a csont felett), és tartja az ujjbenyomatot, akkor ödémás a lábad.

Ez szív vagy vesebetegségre utalhat.

Esetedben valószínűbb a vesebetegség.

Gyakran nincsen semmilyen más tünete, nagyon alattomos betegség, fordulj azonnal az orvosodhoz, aki vér és vizeletvizsgálatot kér.


Ha a duzzanat nem tartja az ujjbenyomatot, akkor semmi probléma, polcold fel a lábad és ülj úgy minél többet.

2021. júl. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

3 hónapja voltam vérvételen,és az semmit nem mutatott ki,azt mondta a házi orvos,hogy tökéletes a vérképem.


Oké,hogy most pár hónapja elhagytam magam,de nem gondoltam,hogy ennyi idő alatt,ilyen drasztikus dolgok történnek.

Mások nem edzenek egész életükben,még sincs ilyen problémájuk.


Ezt a polcolást csináltam,igaz csak ilyen 1-2 óráig,illetve este próbáltam úgy aludni,de nyilván ha elalszok,akkor leesik a lábam a párnáról.

2021. júl. 26. 16:40
 4/6 A kérdező kommentje:

A duzzanat miatt,voltam múlt héten háziorvosnál is,csak helyettesítés volt,EKG-t is csinált,és azt mondta,hogy nincs bedagadva meg nincs semmi bajra utaló jel az EKG szerint.


Nyilván szabad szemmel már nem látható,de én érzem még minimálisan a bokámnál.Illetve a talpamban.


Szerintem hipohondernek hisznek.


Szeretnék újra nekikezdeni edzeni,de amíg nem tisztázott,hogy mi a baj,addig nem merek.

Ha meg nem mozgok,az sem tesz jót.

2021. júl. 26. 16:43
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha szabad szemmel nem látható és az orvos is megnézte, akkor nincsen baj. Akinek ödémája van, az látszik szabad szemmel is, és tapintható is.


Megnyugodhatsz akkor emiatt. #2 voltam

2021. júl. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Most megint bedagadt a lábam.

Holnap felkeresem megint a házi orvosomat.

2021. júl. 27. 20:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!