Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Térd MR milyen és mennyi idő?

Térd MR milyen és mennyi idő?

Figyelt kérdés

Holnap kell mennem. Többször rándult meg a térdem (3), bár igaz, utoljára lassan már 6 éve, viszont azóta sem az igazi. Most pár hete rásérültem, igaz, nem ment most ki, de újra gyenge, instabil (bár már nem igazán, csak az volt újra) stb. Most kezd jobb lenni, már nem sántítva megyek, kicsi sétát bírok.


Mire számítsak? Háton tudok feküdni, hason is már, de csak az egyik oldalamra tudok fordulni (bal, az a lábam rossz, másik írányba nem megy, be van szűkülve, gyenge még). Milyen pozícióban kell feküdni (háton vagy hason gondolom, vagyis remélem)? Mennyi idő? Kontraszt anyagot fognak adni? Tapasztalatok?


És még egy kérdés. Akik nem sportolnak, ők bevállaltak inkább egy műtétet (attól tartok van annyira rossz, hogy ez szóba kerül majd), vagy elsőnek inkább egy gyógytornászt is meg lehet próbálni? Én nem sportolok, nekem annyi bőven elég, mint eddig, tudjak menni, sétálni.



2021. júl. 26. 18:34
1 2
 1/12 Ypszilon1980 ***** válasza:
Szerintem kb. 20-40 perc lehet, de kontrasztanyagot adni akkor fognak, ha viszel friss vesefunkciós labort és indokoltnak tartják,ott kiderül.
2021. júl. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Az nélkül akkor fixen nem? Friss vér és vizelet eredményem van csak. Nem tudom, hogy indokolt-e, ezért is érdekel, hogy szoktak-e adni, vagy milyen esetben indokolt stb.
2021. júl. 26. 18:45
 3/12 Ypszilon1980 ***** válasza:
Jellemzően nem, de ha vesefunkció nincs a laboron, vagy az érték nem jó, akkor semmilyen körülmények között nem adhatnak és akkor oda orvosi háttér is kell.
2021. júl. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Karbamid és a kreatinin rajta van, azok jók is, a GFR-t viszont nem látom, az valószínűleg nincs is rajta.
2021. júl. 26. 18:49
 5/12 A kérdező kommentje:
Bár a labort nem is az ortopéd orvosom kérte, szóval ha rajta múlott volna, nem is lett volna, így gondolom akkor szimpla natív vizsgálat lesz. Ez csak azért érdekelt igazából, hogy egyek meg igyak előtte. Ebben az esetben akkor inni enni lehet, ugye?
2021. júl. 26. 18:52
 6/12 Ypszilon1980 ***** válasza:
Kreatinin elég, a GFR-t ebből számolják valahogy, az külön nem minden laboron van rajta,vagy fordítva, nem tudom már.
2021. júl. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Van egy ilyen: eGFR-EPI. A jelölés csak ennyi: >90. Ez az lenne?
2021. júl. 26. 18:55
 8/12 anonim ***** válasza:
Szia. Végül adtak kontraszt anyagot?
2021. aug. 28. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nem kaptam kontraszt anyagot, pedig szinte már biztos voltam benne, hogy kapok, mert aláírtam a papírt, amin ott volt, de az csak egy formanyomtatvány volt.
2021. aug. 28. 14:35
 10/12 A kérdező kommentje:
Ja, és semmi baja a térdemben szerencsére.
2021. aug. 28. 14:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!