Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hosszútávon mivel lehet...

Hosszútávon mivel lehet helyettesíteni az alvást? Rosszul alszom, bármilyen módszerrel és altatóval is csak 3-4 órát tudok aludni hónapok óta. Mi pörget fel és ad energiát, meg olyan kipihent érzést, mint az alvás?

Figyelt kérdés
Kávé, energiaital, rivotril nem segít már nagy mértékben sem. Mozgás, kocogás, hidegzuhany segít rövid ideig, de aztán megint jön a zsibbadás, fáradtság. Már meg sem próbálok aludni. Úgyis csak forgolódok, azt meg minek? Két komoly tesztem volt hétvégéken: Először 12, majd 17 óra forgolódás után adtam fel az aludni próbálást. Kb március-április óta ez megy. 4 és fél óránál azóta soha nem aludtam többet. Természetesen voltam orvosnál, és kértem gyógyszert. A rivotril sem old meg már semmit, tudom, mert szedtem máskor is. Tucat egyéb gyógyszert is próbáltam. Az ilyen gyógynövényezgetés sem megy, minden hiába. Orvosilag ha leszedálnának max, ha van szerencsém egyszer lesz egy altatásos fél-egynapos műtétem, hátha. Akkor legalább kialudnám magam. De addig mit tegyek, hogy bírjam a napokat? Néha elmosódnak a képek, meg egy kis memóriazavar, időérzékenység. Nem tudom mi hol van, mit kéne csinálnom, mit csináltam tegnap vagy pár órája. Összetévesztem, hogy kivel miről beszéltem, mi a feladatom. Kéne egy-két módszer, hogy jobb legyek. Ki mit tud? Kinek mi vált be? Köszi előre is.

2021. aug. 1. 06:29
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
Idegeid hogy állnak? Tudod mi a baj hogy sötétedéskor már kezdesz rá stresszelni a dologra egyfajta pánikrohamot előidézve ez egy öngerjesztő állapot ami már önmagaban eszkalálódik a ,,nem fogok tudni aludni éjszaka gondolattal,, tehat kialakult egy fajta pánik. Ez pszíchés dolog s ezt te nem fogod tudni hosszú távon egyedul kezelni. Vagy elmész egy terapeutához vagy kérsz időpontot az alváscentrumba. Az a baj h kialakult nálad ez a gondolati folyamat s ezt kell kezelni hogy a tudatodba helyre álljanak a dolgok. Ezt a reszet kell gyógyítani. Ezen se pia se nyugtato altato nem segít mert csak szedál. Meditácios tréningre érdemes lenne még elmenned.
2021. aug. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!