Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan és miért okoz a munkahe...

Hogyan és miért okoz a munkahelyi stressz alvászavart?

Figyelt kérdés

Már jártam szakorvosnál, aki szorongásoldót írt fel, este 0,5 mg-ot.

Kíváncsi vagyok, tényleg csak ezzel a gyógymóddal lehet kezelni? Nem látom eredményét.


Munkám nem fizikailag, hanem pszichésen megterhelő inkább, olyannyira, hogy képtelen vagyok még az elemi erejű fáradtság ellenére sem nyugodtan és elegendő időt aludni. Rágom magam.

Mindig eltökéltem, hogy ahogy kilépek az ajtón, félreteszem a munkahelyi gondot, de sajnos úgy tűnik nem megy.

Mi csúszhatott szét az agyamban?

Tudok ezzel valamit kezdeni, vagy később még több gyógyszer kell majd?



2021. aug. 1. 13:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Minden stressz alvászavart okoz.

[link]

2021. aug. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a cikket!
2021. aug. 1. 13:39
 3/5 Senior Séf ***** válasza:
79%

Minden stressz kortizolválaszt generál. A kortizolt a mellékvesekéreg állítja elő, és a melatonin nevű alváshormon antagonistája. Vagyis amíg a kortizol jelen van, a melatonint nem hagyja érvényesülni.

És van még egy gebasz a mai életvitellel. A bolygóideg sok egyéb funkciója mellett egyfajta váltókapcsoló szerepet is betölt a szimpatikus és paraszimpatikus idegrendszer között. Napjaink felfokozott életvitele szinte folyamatos szimpatikus üzemmódra kényszerít minket, és a "kapcsoló" hajlamos beragadni. Már akkor se vált át az üss.vagy fuss üzemmódból, amikor módja és ideje lenne rá. A szakemberek majomelmének hívják ezt az állapotot. Sajnos itt nem áll meg a történet; autoimmun folyamatok megjelenése a jellemző folytatás. A szorongás már annak a tünete.

2021. aug. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a szakszerű választ! Gondolom a szorongásoldó gyógyszer próbálja felülírni ezeket a folyamatokat, vagy legalábbis visszabillenteni az agyam kémiai változásait.

Próbáltam n~zelődni a neten, hogy milyen természes megoldások létezhetnek, de a relaxációs tréningeken, gyakorlatokon kívül nemigen találtam használhatót. Nem akarok gyógyszerektől függeni.

Biztos sok hiba van bennem is, amit még nem tudok kezelni.

Köszönöm szépen a válaszod!

2021. aug. 1. 19:18
 5/5 Senior Séf ***** válasza:
Étrend- és életmódváltás szükséges a rend visszaállításához. Elég macerás dolog, ezért az ember inkább a gyorsabb és kényelmesebb megoldást, az altatót választja.
2021. aug. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!