Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Oltassam be magam?

Oltassam be magam?

Figyelt kérdés

Előre leszögezem hogy nyilván nem az itteni vélemenyek alapján fogok dönteni. Inkább csak tapasztalatokra vagyok kíváncsi.


Április elején lettem pozitív, nagyjából 2 nap alatt túl voltam a nehezén, de az se volt vészes, nagyobb volt az ijedelem. Nem volt magas lázam se és semmilyen légúti tünet.


Majd kb egy hétre rá kezdődött a néhai mellkasfajdalom ami kb 1.5 hónapig tartott, de csak néha. Terhelésre stb. Szóval szerencsésen, durva tünetek nélkül megúsztam. Azóta maximum talán könnyebben fáradok ki pl lépcsőzésnél de nem tudom hogy ez a covid maradványa-e vagy azé hogy hónapokig voltam bezárva kb.


Amúgy 21 vagyok és teljesen egeszséges, jó immunrendszerrel, sose vagyok beteg, ezt se tudom hogy kaptam el, mert nem mentem sehova. Család be van oltva.


Az az igazság hogy nem tudom mi lenne a bölcs döntés. Nekem speciel nincs ismerősöm aki covidban halt meg, olyan se aki oltástól.


De mindkét oldalról sok rosszat lehet hallani. Ez alatt azt értem hogy nyilván sokan haltak bele a vírusba és sokaknak lettek komoly, problémás tüneteik utána, masik oldalról meg sok mellékhatást is olvastam az oltás után, amivel szintén nen tudnak mit kezdeni az orvosok.


Sose problémáztam anno oltásokon, volt hogy adattam be influemza ellenit (csak példa, tudom nem ugyanaz) és nem lett bajom, volt hogy nem adattam es akkor se.


Ez a vírus, ez a sztori más, az emberiség most találkozik ilyen mértékben ezzel először, sokféle informaciót hallani es sok féle propagandát. A szabalyozások is össze-vissza változnak.


Nem tudom hogy mivel teszek magamnak (lehet önző vagyok hogy magamra gondolok leginkább, de szerintem a legtöbb ember ugyanígy érez) jót.


Tapasztalatok?


2021. aug. 1. 15:43
 1/5 anonim ***** válasza:
84%
Nézesd meg az ellenanyag szinted. Ha az elegendő, akkor még felesleges szerintem.
2021. aug. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem ne.
2021. aug. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
74%
Te döntsd el. Én a helyedben biztos nem oltatnék. Az oltással megmutatjá az immunrendszerednek, mi ellen kezdjem el antitesteket gyártani. Mivel már átestél rajta, a te szervezetednek semmi újat nem tudnak mutatni. Azon kívül egyáltalán nem vagy veszélyeztetett korosztály. Oltási szövődményed viszont lehet. Az nem korfüggő, sőt, van olyan, ami pont a fiatalabb korosztályt érinti.
2021. aug. 1. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Gondold át, hogy a jövőben kellhet e a védettségi igazolvány. Most van lehetőség nyugati vakcinát kérni. De előtte nézess ellenanyagszintet és beszéld meg a háziorvosoddal. Én nem estem át rajta, Pfizert kaptam, semmi bajom. A környezetemben egyvalaki esett át a covidon, novemberben, neki 7 hónapig magas volt az ellenanyag szintje, utána oltatott pfizerrel. Semmi baja nem lett az oltástól. A covidon annó otthon esett át viszonylag súlyos tünetekkel, 3 hétig tartott neki a gyógyulás. Az összes többi családtagom és ismerősöm nem esett át a betegségen, különböző oltásokat kaptak, köszönik, jól vannak. Tapasztalatokra voltál kíváncsi, ezek az enyémek.
2021. aug. 2. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!