Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az eladó praxisjog és az...

Az eladó praxisjog és az eladó rendelő között mi a különbség?

Figyelt kérdés

Ha praxisjogot vásárol valaki, akkor a rendelőt vásárolja meg tulajdonképpen?

Ha ugyanazt jelenti: magánember is megvásárolhatja a praxisjogot vagy csak orvos?


2021. aug. 1. 23:01
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem jelenti ugyanazt. Praxisjogot csak orvos vásárolhat.

"Praxisjog: az egészségügyi államigazgatáti szerv által a háziorvosok, házi gyermekorvosok, fogorvosok részére adott önálló orvosi tevékenység nyújtására jogosító engedélyben foglalt jog, amely alapján önálló orvosi tevékenység területi ellátási kötelezettséggel, meghatározott körzetben végezhető."

2021. aug. 1. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A praxisjog, az gyakorlatilag arról szól, hogy az adott körzet betegeit elláthatod és ehhez a NEAK-tól finanszírozást kaphatsz. Magyarul, hogy dolgozhatsz a körzetben, praxisjoga csak orvosnak lehet, kivéve ha meghal, mert akkor fél évig a jog az örökösé (hogy el tudja adni).

A rendelő egy teljesen más dolog, az egy ingatlan ami be van rendezve rendelőnek, rendelője bárkinek lehet.

Én pl. háziorvos vagyok, van praxisjogom, de nincs rendelőm, a rendelő ahol dolgozom, az önkormányzaté amit ingyen gyakorlatilag kölcsön adnak nekem, amíg ellátom a betegeket.

2021. aug. 1. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos válaszokat!
2021. aug. 6. 13:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!