Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Akik közös szobában élnek, el...

Akik közös szobában élnek, el szokták kapni egymás betegségeit?

Figyelt kérdés
Akár gyermekszoba, vagy albi, koli
2021. aug. 3. 16:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván. Egy cseppfertőzéssel terjedő betegséghez nem kell csókolózni, az utcán is el lehet kapni, nemhogy zárt térben.
2021. aug. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Férjemmel közös ágyban is alszunk. A gyerekekkel iszok egy pohárból vagy eszek a kanalukkal. A fél család átesett a koronán, tünetmentesen (vérből kimutatva), a másik fele el se kapta.

Náthát a gyerekek egymás közt elkapják, a felnőttek nem.

Hányós-hasmenőst simán elkapunk, ha nem vigyázunk. De rendszeres kézmosással, a cseppfertőzés kerülésével megúszható.

2021. aug. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
2-es a gyerek nátháját hogyhogy nem kapjátok el? Mi mindig elkapjuk
2021. aug. 3. 16:18
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Az semmi, én múlt héten fél órát vigyáztam két beteg kisgyerekre, ráadásul úgy, hogy mindkettő aludt, fel se tűnt nekik, hogy anyu lelépett, én meg ott voltam. Azóta én is beteg vagyok.
2021. aug. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
4-es ez hogy történt? Mit kaptál el? Ha aludtak le sem köhöghettek, max ittál a poharukból :)
2021. aug. 3. 16:23
 6/7 anonim ***** válasza:
Pld. a gyerek taknyos zsepije az asztalon volt, amire leteszed a telefont, máris a kezeden, arcodon van a fertőzés.
2021. aug. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint megfáztál, vagyis elkaptad tőlük
2021. aug. 3. 16:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!