Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyire normális, hogy...

Mennyire normális, hogy elkapott egy pár perces mellkasi fájdalom?

Figyelt kérdés

Olyan mellkasi fájdalom kapott el ma reggel a szívem körül mintha beütöttem volna. Mármint a fájdalom ahhoz hasonlított. Pár perc volt az egész. Volt már ilyen de régebben és akkor is csak pillanatokig tartott.


20/f



2021. aug. 6. 22:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Angina pectoris. Én elmennék kardiológushoz, főleg ha sportolsz is!
2021. aug. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Sok koffeint fogyasztottal?
2021. aug. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#1 Nem sportolok, annyi, hogy eljárok most a nyáron dolgozni ilyen közepes fizikai munkára.


Kardiológusnál voltam korábban akkor minden rendben volt.


Annyi, hogy a családban viszont van szív- és érrendszer beteg. Nagyapám az. Mivel ez öröklődhet így anyámnak az ő korában rendszeresen járnia kell kardiológushoz. Nekem még nem mondták.


#2 Nem, csak napi 2 kávé. Erre figyelni szoktam, hogy ne terheljem a szervezetem feleslegesen koffeinnel, főleg, hogy a fizikai munka alapból fokozza az adrenalin hormon termelődését, így meg aztán végképp nincs többre szükség.

2021. aug. 6. 23:31
 4/6 A kérdező kommentje:

Helyesbítek. Nagyapámnak volt már infarktusa is és konkrétan ez az ami képes örökletes úton a semmiből előjönni ezért ajánlották anyámnak a rendszeres kivizsgálást. De természetesen ez szívbetegségből adódóan volt nála.


Lehet nekem a korom miatt nem mondták.

2021. aug. 6. 23:33
 5/6 anonim ***** válasza:
Volt hasonlóm, nálunk is van szívbeteg a családban. Én 33/F vagyok, viszont nálam akkor jött elő, amikor napi 4 kávét megittam. Mióta egyáltalán nem iszok kávét, azóta semmi mellkasi/szív/stb. fájdalmam nincs.
2021. aug. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A kávé emeli a kortizolt is, ha szorongóbb típus vagy, akkor érdemes elhagyni, mert a pánikrohamokra is rátesz egy lapáttal.
2021. aug. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!