Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan lehet egy vesével élni?

Hogyan lehet egy vesével élni?

Figyelt kérdés

Tudom vakok közt a félszemű a király, vagyis hogy akinek egy sincs ahhoz képest az, akinek van egy biztos jól érzi magát. De milyen hátrányokkal jár az egészségesekhez képest?

Lányomnak veserákja van, és sajnos a jobb veséjét nem lehet megmenteni. Gondolom élsportoló már nem lesz belőle, valamint hallottam olyanról, hogy jobban oda kell figyelni a táplálkozásra is a későbbiekben. Állítólag fáradékonyabbak is. Ha van valaki aki csak egy vesével él, kérem ossza meg a tapasztalatait!


2008. dec. 9. 22:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
36%
Addig is amíg valaki megosztja a tapasztalatokat, kérdezze ki a doktort, meg próbáljon utána olvasni.Minél több információt szerez annál nagyobb esélye van teljes életet élni. Sok sikert a kereséshez és hosszú életet kívánok!
2008. dec. 9. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
25%
van akinek 3vesével kell élnie és az is olyan betegség.de ezt csak vigasztalásból mondom és nagyon sok egészséget kívánok a lányodnak és neked is
2008. dec. 9. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
84%
Én úgy tudom, hogy korlátozásokra nincs szükség, normális életet tud majd élni. Csak annyi, h ha megbetegszik a maradék veséje, nincs egy tartalék, dializálni kell. Wilms tumorról van szó? Mert annak nagyon jó a gyógyulási esélye. Jobbulást!
2008. dec. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
85%
Vigyázni kell vele, egy felfázás, egy enyhe betegség is veszélyes , halálos lehet. A sportolásban nem akadályozza.:)
2008. dec. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Wilms tumor, sajnos tüdő áttéttel.

:(

Sajnos így csökkennek az esélyek, de harcolunk!

2008. dec. 10. 18:07
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Van egy ismerősöm, ő 1 vesével született, és teljes életet él.

Mihamarabbi gyógyulást, és kitartást kívánok!

2008. dec. 10. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Szathmáry Ákos válasza:
100%

Sziasztok!


Én 20 éves vagyok és jobb oldali vese nélkül születtem. Az igazat megvallva, semmi nagyobb bajom nem volt és nincs is, de amit vhol olvastam, az igaz, hogy az ilyen emberek fáradékonyabbak. Azt tapasztalom sajnos. ( sportra kihatással nincs nasgy mértékben!) Ja és ez nem összekeverendő a lustasággal!!! :) szóval sok folyadékot kell inni és kevés sót. (Himalája só elvileg jó). Mellékesen közlöm, hogy eközben járok szórakozni, alkoholt fogyasztok, dohányzom és szerencsére nagy baj nincs. Az 1 vese, ebben a helyzetben átveszi a 2 vese erejét, funkcióját.

Nem elrettentés képen, de egyszer olvastam, hogy az egy vesével születőknek az átlag életkorunk 50 év...:S ez lehet, h hülyeség, remélem én is!


Szóval tisztelt anyuka, a gyermekednek, semmilyen különleges dolga nem lesz 10-12 éves kora után.Mire az imun-rendszere megerősödik. Addig csak félévente vizsgálatok stb... ki lehet bírni.


Legfontosabb, jobbulást a kicsinek!

Remélem néhány nyugodtabb percet tudtam okozni!


Üdv, Szathmáry Ákos

2011. ápr. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Kedves Ákos!


Nem anyuka, apuka. Nos a kérdés már két és fél éves, azóta túl vagyunk a kemoterápián is, és járunk most még 3 havonta ellenőrzésre. A lány nagyot nőtt, nem venni észre rajta semmit, ugyanúgy él, mint a többiek. Nem kell diétázni, a bal vese megnőtt kissé, és szépen dolgozik a bal helyett is...

2011. máj. 5. 18:04
 9/15 A kérdező kommentje:
*a jobb helyett
2011. máj. 5. 18:05
 10/15 anonim ***** válasza:

Bár már sok választ kaptál kedves kérdező, talán az enyém sem lesz terhedre.

Én szeptemberben estem át műtéten, a bal vesémet kapta meg a bátyám, így neki már 3 van.

Én nem veszek észre semmi különbséget a műtét előtti és a jelenlegi állapotom között. Annyi, hogy sokat (napi 3-4 litert) kell innom és ezt egy kicsit nehéz volt megszokni. De nem érzem magam fáradékonyabbnak most, mint régebben.

Remélem náatok is minden rendbe jön, jobbulást a gyermeknek!

2011. júl. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!