Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mostanában nagyon nehezen...

Mostanában nagyon nehezen megy este az alvás. Lehet hogy a délutáni/esti szieszták miatt?

Figyelt kérdés

Sziesztát úgy értem, hogy néha 16:00-18:00 fele bedőlök a fáradságtól az ágyba és alszok olyan másfél órát. De ezután nagyon gyeszurán alszom el, amikor kellene (11:30-12:00 fele), nemrég másfél óráig is csak feküdgettem az ágyban, és gondolkodtam, járt az eszem... És nem tudtam lenyugodni, volt hogy a lábamat mozgattam...

Hallottam olyanról, hogy ha fél óra altt nem tudun elaludni, akkor keljünk fel, és űzzünk valami fárasztót, pl olvassunk amíg el nem álmosodunk, aztán feküdjünk vissza... Csak ezt nem merem kipróbálni, hátha pont emiatt ébredek fel. Illetve zenét már hallgattam egy csomót, de hiába álmosodtam el, nem ment az alvás.

Másnap olyan fáradtan ébredek, hogy szinte nem is ébredek fel. És emiatt estefele suli után megint bezúgok az ágyba...


2008. dec. 9. 22:56
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha ilyen későn még sziesztázgatsz, nem csoda, ha nem tudsz este elaludni. Ráadásul nem is lenne szükséged a délutáni alvásra, ha éjjel kialudnád magad. Próbáld meg néhány napig kibírni, hogy nem alszol délután, annyira ki leszel fáradva, hogy már 10-kor aludni fogsz. 10-től reggelig viszont kényelmesen kipihenheted magad, és nem fogsz bedőlni az ágyba, amikor hazaérsz a suliból. Kicsit felborítottad a bioritmusod ezzel a délutáni szunyókálással, de semmi nincs még veszve, szokj le róla!
2008. dec. 9. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válsazt, megpróbálom megfogadni :)
2008. dec. 9. 23:26
 3/3 anonim ***** válasza:
Persze, egyertelmu a delutani szunyokatol nem tudsz aludni este. Probald valahogy 8-ig kihuzni, addig rendezz el mindent, es 8-kor fekudj le, ne delutan aludj, de gondolom okod van ra.
2008. dec. 10. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!