Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » EESZT - az orvos mit lát, ha...

EESZT - az orvos mit lát, ha a beteg teljes tiltásra állította be a hozzáférést?

Figyelt kérdés

abszolút semmit vagy ha orvosként lép be, akkor csak a saját maga által kiadott dolgokat látja (ambuláns lap, labor, képalkotás, jogsi alkalmasság, bármi ...)?


hogy van ez az EESZT-ben?


megj: még az EESZT előtt én teljes tiltást kértem, és akkor egyetlen orvos se fért hozzá még a saját maga által kiállított anyaghoz se, ezt biztosra tudom, mert ott káromkodott :)

de ma ez hogy működik?



2021. aug. 17. 07:33
 1/9 anonim ***** válasza:

alapból nem lát semmit


viszont van a break glass funkció, ami mindezt feloldja, így bármikor bármit megnézhet


a funkciót vészhelyzetre találták ki, ha a földön fekszel ájultan, nem tudják mi bajod, akkor megnézhessék az adatokat, előzményeket


azt nem tudom, hogy erről lehet e beállítani értesítést, nem foglalkoztam ennyit vele

2021. aug. 17. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
alapból semmit? azaz pl ő kiállít mondjuk egy lőfegyvertartási enhedélyre alkalmasságot, és ha tiltva van, akkor már másnap meg se tudja nézni? ennyire így kell ezt érteni?
2021. aug. 17. 10:45
 3/9 A kérdező kommentje:
azt hittem h pl pecsétszám alapján legalább a saját maga által kiadott dokumentumokat látja alapból ...
2021. aug. 17. 10:46
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem sem tetszik ez az eeszt... Úgy van, ahogy 1-es írta, plusz naplózzák, hogy ki mikor nézte meg a dokumentumaidat. Ebből Te is látod, hogy volt-e látogató. Ha szerinted indokolatlanul nézelődött valaki, akkor megteheted a szükséges lépéseket.
2021. aug. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

jó mondjuk ez a naplózás nem feltétlen rossz, mert amennyi hülyeséget is bevisznek, én speciel nem bánom, hogy nem abból indul ki X orvos, amit ott lát

(tipikus példa ugye amikor a kedvezményes gyógyszerfelírás miatt kitalál olyan diagnózist, amire az OEP ad 90%-os kedvezményt, de amúgy köze sincs a páciensnek a betegséghez, viszont amire tényleg kell neki, arra meg nincs támogatás > azaz nem is rosszindulatról van szó, egyszerű rendszerhibákról).


de azárt ez meglepett h az adott kezelőorvos még a sajátjait se láthatja ... érdekes. szóval egyszer feltölti a rendszerbe amikor kiállítja és azután annyi? soha többet?

2021. aug. 17. 12:38
 6/9 anonim ***** válasza:

5

Most mit szeretnél: lássa, vagy ne lássa...?

Mert mindkettő a Te beállításodtól függ.

2021. aug. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

én teljes tiltást tettem rá, DE


- olyan esettel is találkoztam már, h mégis látott mindent

- és az a fő kérdés, hogy akkor konkrétan az X eü-ellátást nyújtó kezelőorvos se látja a saját maga által kiállított dokumentumait? ezt a részt nem értem , de hogy páciensként mit állítok be, arról az a tapasztalatom, hogy szinte mindegy.

2021. aug. 17. 14:29
 8/9 anonim ***** válasza:

Na még egyszer:

Letilthatsz mindenkit. Senki nem lát semmit. Viszont vészhelyzetben van mód (1-es is írta) áttörni a tiltáson "break glass" és az adott orvos látja a dolgaid. Ezt viszont naplózza a rendszer, és Te is megnézheted, hogy ki, és mikor lépett be.

2021. aug. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

igen, ez tiszta. a kérdés már csak az, h mit lát. (nekem a mai napig igen random töltenek fel pl ambuláns lapokat ..., és persze nem csak ez létezik).


most a break glasst tegyük félre.


leegyszerűsítek mindent: ha jól értettem, maga az adott kezelőorvos se fér hozzá a saját maga által kiállított dokumentumokhoz se (break glass nem játszik). azért ez így érdekes.


csak egy életszerű példát mondok: ennyi erővel pecsétet bárki bárhol csináltat, és tök nyugodtan ír beutalót magának vagy kér drága vizsgálatokat, sőt, akár pl jogsi vagy lőfegyver-alkalmasságikat is kiállít, és az illető orvos sose értesül arról, hogy az ő nevében valaki ezt műveli. oké h adatvédelem, de azért ez így durva. a lebukás esélye meg nagyjából nulla, ha csak nincs valami galiba, ami miatt előszednék az orvost ... na de még akkor is, utána lehet évekig nyomozgatni, h vajon az a firka az ő aláírása vagy sem, azaz tök jó eséllyel még így se derül ki.


érdekes ez az egész EESZT így félig-meddig nyilvántartva a dolgokat.

2021. aug. 17. 18:29

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!