Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Rossz táplálkozásnak lehet...

Rossz táplálkozásnak lehet köze korpásodáshoz?

Figyelt kérdés
kb 1 hónapja elkezdett nagyon korpásodni a hajam,és fogalmam sincs hogy mitől.Tudom hogy nem egészséges,de mindennap mosok hajat head&shoulders samponnal.Muszáj,mert megizzadok és igénytelen,zsírosnak nézne ki a hajam másnapra.Az utóbbi másfél évben felborult a táplálkozásom,nagyon sok édességet ettem,és híztam is 15kg-ot.Vajon ez lehet a táplálkozás miatt?

2021. aug. 18. 00:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen,a sok cukor meg szénhidrát miatt gombás a fejbőröd. A korpa az gomba a fejbőrön. Amíg el nem tűnik a testedből a cukor meg a zsír, hiába mosod a fejed bármivel. Saját tapasztalat.
2021. aug. 18. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
meg szerintem nagyon ki van száradva a fejbőröm,mert húzódik a fejbőröm,olyan érzés mint amikor leég az ember a napon.Ha elkezdem vakarni egy fésűvel,szerintem ha reggelig vakarnám a fejbőröm addig hullana ez az apró,száraz bőrdarabka.Erre a nagyon száraz fejbőrre van valami jó sampon?
2021. aug. 18. 00:43
 3/7 anonim ***** válasza:
Akkor seborrheás vagy, ehhez bőrgyógyász kell. Kérj időpontot.
2021. aug. 18. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
vagy pikkelysömör.
2021. aug. 18. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Megnéztem hogy néz ki a seborrhea,de nem így néz ki a fejbőröm.Szerintem biztos hogy a rengeteg édesség,és szénhidrát miatt van,mert ezelőtt egészségesen kajáltam,és soha nem volt még ilyen.De gondolom a mindennapi hajmosás sem tesz jót a fejbőrömnek.Elkezdek egészségesen kajálni újra,minimalizálni a szénhidrátot és remélem elmúlik magától.
2021. aug. 18. 00:51
 6/7 A kérdező kommentje:
pikkelysömör biztos hogy nem,mert egyik barátomnak van,és láttam hogy neki hogy néz ki,
2021. aug. 18. 00:58
 7/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
Lehet attól, de nem feltétlenül, az életkor előrehaladtával annyi minden változik, hogy nehéz erre visszavezetni. Viszont egyszerű, mert tudod mikortól mi változott, tehát az azelőtti állapotot ha visszaállítod, kiderül.
2021. aug. 18. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!