Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért nem tudok kikapcsolni,...

Krómgyűrű kérdése:

Miért nem tudok kikapcsolni, megnyugodni?

Figyelt kérdés

Másfél éve dolgozom és azt vettem észre, hogy hiába vagyok szabadságon, mint jelenleg ezen a héten voltam, egyszerűen nem tudok kikapcsolni. Gyakran eszembe jut a munka, a kollégák és az az egyhe stressz, ami ott zajlik. Valahogy így nem tudom nyugodtan kipihenni magam, hiába töltöm hasznos dolgokkal a napom, kertészkedek, eljárok bringázni, stb., de mindig bennem van az a nyugtalanság. Mellesleg 250 km-re dolgozom az otthonomtól és csak hétvégén járok haza.


Ki van így ezzel?

Ti mit csinálnátok, hogy nyugodtak, boldogak és kipihentek legyetek?



2021. aug. 21. 07:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez a krónikus stressz. Érdemes lenne átgondolni az életmódodat, munkahelyedet, tényleg olyan jó-e, mit lehetne a problémákból elengedni, mert valójában nem fontosak. Ebben pszichológus, de lehet, hogy akár egy coach is segíthet. És munkaidőszakban is eleget aludj, mert az is hozzájárul ahhoz, hogy nyugodtabb légy.
2021. aug. 21. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Igazából az alvásommal nincs baj, eleget alszom. Lehet, hogy félreértettük egymást.


Nem azzal van a baj, hogy nem tudok eleget aludni, és ezáltal nem lennék kipihent, hanem hogy, lassan állandósul bennem ez a fajta nyugtalanság és ahogy ezt írom, igazából rájöttem, hogy a hétvégéim annak ellenére, hogy javarészt hasznosan telnek, de nyugatalanul.


Tudok pihenni, mert nem azzal van a baj.

De igazából kikapcsolni, elengedni nem tudom magam. Mert folyton folyvást a munka, és a munkahelyi környezet jut az eszembe.

2021. aug. 21. 08:51
 3/6 anonim ***** válasza:
Sajnos én is ilyen problémával küzdök mint Te kérdező. Szörnyű a mostani hosszú hétvégém is mert gyomoridegem van, már a hétfő jár a fejembe hogy mi lesz bent megint. Nem tudok kikapcsolni, igazán elengedni a dolgokat, mindig felugrik a sok butaság a munkahelyről.
2021. aug. 21. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Munkahely-változtatáson nem gondolkodsz? Milyen beosztásban vagy?
2021. aug. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Áthelyezésen gondolozok, a lakóhelyemhez jóval közelebbi hivatalhoz.

Pénzügyőr vagyok.

2021. aug. 21. 12:09
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha rendszeresen vagy feszült, lehet, hogy magnézium hiányod van.


A patikában kapsz vény nélkül magnéziumot, B6 vitaminnal vagy anélkül. Szerintem próbáld ki. A B6 vitaminról még tudni kell, hogy növeli az étvágyat, de idegerősítőnek nagyon jó.


Remélem ennyivel már csökkenne a stressz szinted.

2021. aug. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!