Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tudnátok adni egy kezdő...

Kertész Körte kérdése:

Tudnátok adni egy kezdő löketet, hogy belekezdjek a helyes életmódváltásba?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kezdjük az elejétől, születésemtől fogva túlsúlyos vagyok, és most tartok ott, hogy nagyon keményen elhivatott lettem magammal kapcsolatban, tehát szeretnék változni és változtatni a külsőmön, orvosi beavatkozások nélkül persze.

Jelenleg 172 cm magas vagyok, kb. 90 kg, lányként (az igaz, hogy a magasságom miatt kevésbé látszódik, engem viszont nagyon zavar.) Mindenféle diéta helyett hosszútávú életmódváltásba szeretnék kezdeni, még akkor is, ha az iskolaorvos főként a CH-szegény diétát javasolta/ja. Ki mit gondol, mennyire érdemes szeptembertől belekezdeni ebbe? A YAZIO alkalmazást használnám, kalóriadeficit tartása miatt. A receptekkel, hozzávalókkal, kitartással és a motivációval vagyok főként gondban.

2-osként fél 8-tól 4-ig vagyok bent az iskolában, 1 órás ebédszünetettel, illetve kis szünetekkel(10 percesek, +1x 15 perces) és hát nyilván az 1 órás ebédszünetben minden tininek a gyorskaják felé húz a szíve.

Tudom, hogy nekem ezt el kell majd hagyjam, ha belekezdek az életmódváltásba, viszont nem tudom honnan tudnék igazán jó recepteket szerezni.)

Ki ajánlja a kiporciózást egész hétre? (Az ebédeket vinném kiporciózva az iskolába.)

Tudom, hogy a mérleg sokszor csalhat, ezért csak havonként mérném magam és inkább a centikben várom a "megváltást".

Az iskolámban 3 nap van rendes iskolai testnevelés órám, a másik 2 napon szabadon választott sport közül kell választani (ha jól tudom idén kosárlabda és röplabda lesz a 2 választható) Emellé milyen edzésformát ajánlott folytatni?

Nem tudom, hogy mennyire fontos információnak számít az, hogy abszolút maximalista vagyok tanulás és minden egyéb terén, tehát nekem fontos a jó érdemjegy. A gondolkodásomon, kitartásomon változtatna az életmódváltás? Jó vagy rossz irányba?

Sütni szoktam, de úgy gondolom képes vagyok vállalni a főzést is egyaránt az életmódváltásomhoz. A családomból csak én térnék erre az útra, táplákozási tanácsadóval és dietetikussal nem beszéltem, ahogy még a szüleimmel sem az életmódváltásommal kapcsolatban.


Egyelőre ezek a kérdések amik igazán érdekelnének, és előre is köszönöm válaszaitokat!



2021. aug. 25. 18:50
 1/2 anonim ***** válasza:

Figyelj én csak 6 cm- vel vagyok alacsonyabb nálad, 50 kg. Nem tudom elhinni, hogy rajtad az a rengeteg plusz kg nem nagyon látszódik.

A fejedben kell rendet tenned, hogy ez így ķurvára nem jó és nem halogatni az életmódváltást, hanem belekezdeni most.

Ha motiváció kell, nézz tükörbe úgy őszintén.

Nem a levegőbe beszélek, én is voltam 80 kg 16 évesen. Sajnáltam hogy csak utána kezdtem odafigyelni magamra és lefogyni. Te ne vesztegesd az időt.

2021. aug. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Szia! Nem azt mondom, hogy nádszál vékonysághoz képest nem látszik, hanem egy kicsit ducibbhoz képest nem látszik annyira. Nagyon szeretnék belekezdeni az életmódváltásba, viszont nem tudom hogyan, tanácstalan vagyok. Ezért kértem a segítségeteket. Melyik a jobb életmód, a kalóriadeficit, vagy a kiegyensúlyozott fehérliszt helyett zablisztes, kristálycukor helyetti édesítős módszerű életmódváltás?
2021. aug. 26. 19:34

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!