Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Létezik kibuvó az oltás alól...

Létezik kibuvó az oltás alól egészségügyi tanulóknak?

Figyelt kérdés
Egészségügyi tanuló vagyok. Szeptember 15-én meg akarják szüntetni a szerződésem mert nem szeretném magam oltatni. Most azt találták ki hogy próbálják meg győzni a kórházat hogy ha van esetleg anti testem (januárban voltam covidos) akkor azt fogadják el. Mivel elvileg van egy ilyen kibuvó hogy ha szakorvos ad igazolást hogy nem lehet oltani az adott személyt akkor el kell ezt fogadni a gyakorlati helyen. Lehetséges hogy elég ehhez az hogy van anti teste az embernek?

2021. aug. 26. 23:28
 1/3 anonim ***** válasza:
90%
Igen, most ez a szabály. Nem a kórház a szemét, hanem aki ezt a szabály kitalálta. De ez nem kibúvó, hanem jogszabály, hogy oltás vagy antitest. A teszt már nem jó.
2021. aug. 27. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Ypszilon1980 ***** válasza:
69%
Nem értem ezt és már a sokadik olyan kérdés eü dolgozótól vagy tanulótól, hogy hogy lehet kibújni alóla, ez azért elég sokat elárul valakiről. Ez egy jogszabály, határozottan le van írva, kibúvó nincs. Szakorvos is csak akkor ad ilyen igazolást neked, ha ez nagy veszélyt jelentene az egészségedre, esetleg olyan betegséged van vagy volt már anaphylaxiás sokkod valaha, gyakorlatilag más esetben nem lesz ellenjavallt. Antitest vizsgálattal sem fogsz tudni kibújni.
2021. aug. 27. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia! Sajnos mindkét válaszolóval mélyen egyetértek és igazuk van. Az antitest mérés azért lehet átmenetileg kibúvó, mert a kormányzati ,,covid rendelet" bizonyos IgG teszteket elfogad a védettség igazolására: tehát ha elvégezteted, és pozitív lesz az eredménye= jogosulttá válsz védettségi igazolványra. Ez már jóval nagyobb szabadságot fog adni a mindennapokban és lehet egyelőre nektek a klinikai gyakorlatokhoz (mivel nem vagytok szerződött teljesállású közalkalmazotti eüs munkavállalók) ez is elég lesz: ugyanakkor mivel egyelőre nincs egységes tudományos konszenzus az antitestmérés hitelességével kapcsolatban, egészségpolitikailag jelenleg egyszerűbb listázni az embereket oltás típusa és száma alapján. Tehát jelenleg hiába tudod igazolni, hogy természetes immunizációval mondjuk magasabb antibody level van a szervezetedben, mint egy 2x oltott astrásnak- a rendelet az oltás tényét ismeri el és ehhez állít fel bizonyos kötelezettségeket vagy éppen jogokat. Ezért (is) háborog sok ember és ezért is rendkívül diszkriminatív maga az eljárás. Én népegészségügyisként végeztem, a párom epidemiológus, de egyikünk sem érti, hogy a kísérlet azon szakaszában, ahol már rendelkezésre állnak klinikai dózis-hatékonysággal kapcsolatos adatok (összevethető a megbetegedések aránya x populációban, z-s-t mintákon, és nyomonkövethető az antitestszint is meg még sok minden más..) ilyen magas átoltottsági arány mellett miért nem nézik meg negyedévente egységesen az oltást visszautasító vagy oltási ellenjavallattal rendelkező személyek antitest szintjét is(elsősorban 18-120 y. korcsoportnál)? Ennek kihagyásával nem csak fontos összehasonlító statisztikai adatoktól esünk el, de tudományos konszenzus ide vagy oda, mindezek tudtában a nyájimmunitás elérésére szolgáló egészségügyi intézkedések is sokkal megfontoltabbak lehetnének- így az erre épülő közösségi és egészségvédelmét szolgáló jogi korlátozásokat is hatékonyabban lehetne kialakítani.. Megakadályozva ezzel a társadalmi bizalmatlanság és az ,,engedetlenség" intenzív növekedését is. Szóval én azt ajánlanám neked, hogy nézd meg minek kell megfelened mint tanuló a jogviszonyod megtartásához: ha a levélben a rektor vagy igazgató elrendelte, hogy minden hallgató a tanulmányai folytatásához köteles oltást felvenni- akkor az antitest kibúvóddal nem jutsz sokra: gyakorlati és intézményi oktatásodhoz szükséges és az intézményvezető utasításának kell jogrendileg eleget tenned. Ha csak a kijelölt gyakorlati hely kéri biztonsági okokból az oltás felvételét vagy a lezajlott fertőzöttséget igazoló érvényes védettségi kártyát, akkor viszont ajánlatos kibúvóként tesztet készíttetni (11huf a centur+3000 a plasztik kiállítás)- itt ugyanis a klinikai egység vezetője nem tudja az intézkedési jogát rád teljeskörűen alkalmazni. Sok sikert!
2021. szept. 2. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!