Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 8,3 a D-vitamin szintem, ami...

8,3 a D-vitamin szintem, ami ugye már elég kóros hiány. Mennyi NE D-vitamint érdemes szedni erre naponta?

Figyelt kérdés
Az orvost nem érem el, szabin van, de el akarom addig kezdeni a kezelést, mert lombik előtt állunk.
2021. aug. 27. 13:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Amikor nekem csak súrolta az alsó határt, akkor 3000NE-t kaptam. Szedjél 4000NE.t szerintem, aztán majd konzultálsz az orvossal.
2021. aug. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A D vitamin a jobbak vénykötelesek. Muszáj lenne beszélned az orvossal. De minimum 3000 NE-s-t. Én heti kettőt szedtem arra hogy fele annyi volt mint kellene. Szerintem erre nyugodtan szedhetsz heti 4-5 szemet egy jó darabig aztán fokozatosan csökkents. Emellé pedig mindenképpen szedj Magnéziumot, mert segíti a felszívódást anélkül nem ér semmit (a legjobbak a pezsgősök 500 mg). Sokan azt mondják a D vitamint nem lehet túladagolni nem lesz tőle baj, de meg tud emlelkedni a vérben a kálciumszint és gyakori hányás hasmenéshez vezet. Viszont amíg ilyen alacsony lehet havi 4 szemet szednék és utána megnézetném hogy változott és csökkenteném az adagot.
2021. aug. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

4000 NE


A vényköteles D3 vitaminok semmivel nem "jobbak" mint a vény nélkül kaphatók. Nem kell megvárni az orvost, venni kell a patikában amit lehet.

2021. aug. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Annyit kell még tudni a D vitaminról, hogy zsírban oldódó ezért étkezés közben/után kell beszedni, nem lehet éhgyomorra.


Én is 4000 NE-t javaslok és ha eléred az orvost érdemes mondjuk egy 30000 NE-s kúrát tartani (nekem az van most). Azt csak havi egyszer kell bevenni.

2021. aug. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Napi 2x 3000 NE-t szedek egyelőre, hátha nyom rajta, míg nincs doki
2021. aug. 27. 14:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!