Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek be merjem adatni...

Szerintetek be merjem adatni a novemberben 13 éves lányomnak az oltást?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A lányom novemberben lesz 13 éves, és nagyon gondolkozok az oltáson. Most, hogy újra menni kell iskolába és elkapja a deltát, komolyabb bajai is lehetnek. De az oltásról sem olvastam jókat és még eléggé az alján van ennek az egésznek, ha lenne 15-16 éves nyugodtabb lennék. Én orosszal vagyok oltva eléggé rosszul voltam tőle. A Pfizerről, amit ő kapna, olvastam meddőséget, szívizom gyulladást stb. Szerintetek mi lenne a jó döntés?

2021. aug. 29. 13:54
1 2 3 4 5 6 7
 11/68 A kérdező kommentje:

Köszönöm azoknak akik eddig válaszoltak!


#2

Ő sem tudja mi legyen, bizonytalan.


#10

Köszi a videót, megnéztem. Elég durva. És mellé még törlik is az ilyeneket... Pedig szerintem egyébként több embernek lett baja az oltástól, csak arról nem számolnak be a hírek.


Most így mégjobban elbizonytalanodtan...

2021. aug. 29. 15:43
 12/68 anonim ***** válasza:
21%
Nem tudom őszintén milyen ember az aki törölteti és azt szeretné, hogy egy szülő aki nehéz helyzetben van és dönteni próbál ezt semmiképp ne lássa. Sajnálatos, hogy egyáltalán ilyen módokon és csatornákon is kell keresnie a választ egy anyának vagy apának aki jó döntést szeretne hozni mert tudja, hogy a hivatalos információk nem teljes képet mutatnak.
2021. aug. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/68 anonim ***** válasza:
43%

Nézd meg facebookon a pfizer mellékhatások csoportot. Elég sokat komolyan megszenvedték. Közel sem olyan kevés a mellékhatások esélye mint amit mondanak és vannak komoly esetek.


Amúgy pedig hallott már bárki gyerekről akinek a covid nagy gondot okozott? A híres delta még felnőttnént is összekeverhető egy náthával.

2021. aug. 29. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/68 anonim ***** válasza:
53%
Minden további nélkül. Ne hallgass az oltásellenes barmokra. Soha semmilyen korban nem volt még jó a tudományellenesség, hidd el most sem lesz az. Bízz az orvostudományban, az ellenzőkkel meg ne foglalkozz! Minden tudományágnak vannak ellenzői, akik mindenféle szakmai ismeret nélkül azt hiszik, hogy ők jobban értenek a szakmához, mint akik egy életen keresztül ezt tanulták! Szánalmasak.. Az orvostudomány az egy nagyon komoly szakma, fejlődésével rengeteg életet lehet megmenteni, és rengeteget javultak betegek életkörülményi. Az oltásellenesek mit tettek le az asztalra? Ha nekik hiszel, hát lelked rajta..
2021. aug. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/68 anonim ***** válasza:
69%
Nem is az orvostudománnyal van baj, uccsó, hanem a WHO-val.
2021. aug. 30. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/68 anonim ***** válasza:
10%
Mert mi baj van vele?
2021. aug. 30. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/68 anonim ***** válasza:
3%

Szerintem kapja meg.

Az hogy meddőséget okoz, az cáfolva van. A férfiaknál viszont maga a covid fertőzöttség meddőséget okozhat azáltal,hogy pusztulhat a hereszövet. Feltétezik, hogy hasonló lehet a mumps betegséghez ebben. Így az oltás ebből a szempontból előnyös. Nőknél sem okozhat (elvileg), mivel semmi köze nincs a vakcina mechanizmusának a női reprodukciós szervekhez.

Szívizomgyulladás lehetséges mellékhatásként bevették a leírásba, de enyhébb lefolyású, mint a primer, vagy más betegségből adódó változat, és persze van rá megfelelő kezelés.

Nagyon sok gyógyszernek és védőoltásnak vannak lehetséges mellékhatásai és szövődményei, mégsem látni ekkora ellenkezést egyiknél sem,mint a covid vakcinák ellen. Lehet, hogy megússza az ember tünetmentesen, vagy egy kis fejfájással a fertőzést, ahogy én is, azonban lehet tartósan rokkantá, krónikus beteggé tevő is, sőt halálos kimenetelű. Baráti, ismerős körben volt haláleset miatta, a családunkban pedig 2en is pulmonológiára járnak, mivel olyan fokú tüdőgyulladásuk volt a covidtól. Nagyon rosszul voltak, attól féltünk mikor kerülnek be kórházba. Így mi beoltattuk magunkat, és ha annyi idősek lennének a gyerekek, akkor őket is. Persze mindenki maga döntse el, hogy mi a jobb, az ha megkap egy oltást, aminek lehetséges mellékhatásai vannak, vagy elkapja a betegséget és talán nem okoz majd nála komolyabb gondot. Arról nem is beszélve, hogy már számontartják a post covid szindrómát, ami akár a tünetmentes eseteknél is előfordulhat. Mint menstruációs ciklus felborulása (így akár meddőség), hajhullás, fogyás, depresszió, fáradékonyság stb.

2021. aug. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/68 anonim ***** válasza:
0%

"ovid fertőzöttség meddőséget"

EZAZA EZAZAZAZAZA, megyek is közösségbe

2021. aug. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/68 anonim ***** válasza:
10%

Pfuuu, mennyi mindent jobban tudó konteós van itt gyakorin.. hát igen, nagy az Isten állatkertje! 😃

Kérdésre válaszolva igen, adasd be neki, de csak ha ő is szeretné.

2021. aug. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/68 anonim ***** válasza:
85%
Én nem vagyok oltás ellenes, de én is hezitálok és még nem oltattam be magam. A gyerekem nem oltatnám. Voltunk mind a ketten covidosok, nem volt rosszabb, mint egy erősebb influenza vírus. Tudom, hogy mindenkinek más, viszont több ismerősöm is nagyon rosszul lett az oltás után, azóta is bélproblémák vannak, magas vérnyomás alakult ki, rendszeres befulladás és volt, aki meg is halt (persze "biztos" nem az oltástól). Nem garantálják, hogy nem lesz semmi baj tőle, saját felelősségre adatod be. Ezt mindenkinek saját magának kell eldöntenie.
2021. aug. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!