Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek be merjem adatni...

Szerintetek be merjem adatni a novemberben 13 éves lányomnak az oltást?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A lányom novemberben lesz 13 éves, és nagyon gondolkozok az oltáson. Most, hogy újra menni kell iskolába és elkapja a deltát, komolyabb bajai is lehetnek. De az oltásról sem olvastam jókat és még eléggé az alján van ennek az egésznek, ha lenne 15-16 éves nyugodtabb lennék. Én orosszal vagyok oltva eléggé rosszul voltam tőle. A Pfizerről, amit ő kapna, olvastam meddőséget, szívizom gyulladást stb. Szerintetek mi lenne a jó döntés?

2021. aug. 29. 13:54
1 2 3 4 5 6 7
 21/68 anonim ***** válasza:
100%
Egy biztos, ha a gyermek akarja akkor elgondolkodnék, hogy megtiltsam vagy engedjem de amennyiben a gyermek nem akarja én nem döntenék helyette a kvázi kényszerbeoltása mellett. Túl nagy a felelősség ezekkel az új típusú oltásokkal, túl sok a zűr körülöttük ezt a vak is látja ha nem csak az RTL híradóig terjed a valósága.
2021. aug. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/68 anonim ***** válasza:
20%
M1 híradó Apa átkarolja 12- 15 éves gyerekeit, persze egy fiú egy lány. És boldogan mondja , szereti a gyerekeit ezért viszi oltani őket, és így másokat is megvédenek, már csak a naplemente hiányzik. Mit kell itt gondolkodni?
2021. aug. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/68 A kérdező kommentje:

Köszönöm a további válaszokat!


#21

Ő azt mondja nem tudja legyen. Az egyik barátnőm fia, aki annyi idős mint a lányom, a fiú februárban lesz 13 éves, beadatta most pénteken magának, és a fiúval ma találkoztunk, semmi baja nem lett. A keze fájt kicsit, de semmi több. Ezért a lányom is elbizonytalanodott. Azóta kezdett el azon gondolkozni, hogy be kéne adatni, mióta az a fiú mondta, hogy ő megy.



#22

Ne haragudj, most ezt annyira nem értem. Hogy érted, hogy mit kell ezen gondolkozni? Nem sok jót olvastam róla, szerintem természetes ha vannak kételyeim.

2021. aug. 30. 22:35
 24/68 anonim ***** válasza:
89%
Iróniát senki nem érti Ha valamit ennyire erőltetnek az jó nem lehet. saját gyerekemnek semmikép nem adatnám be . Ha ilyen álszent reklámot nyomatnak a tv ben főleg nem. és minél jobban erőltetik annál inkább nem. Mit kell ezen gondolkozni? Csak a vak nem látja, hogy ez minden , csak nem jó, főleg egy gyereknek, mikor észre se veszik a covidot. És főleg az oltott is fertőz, innentől kezdve abba lehetne hagyni, hogy azért oltatja a gyerekeit , ne fertőzzenek másokat. Ennyire hülyének néznek mindenkit. Elhiszem , hogy nem sok jót olvastál róla, és én se, és azt se hiszem, hogy szülők azzal szórakoznának, hogy olyanokat írnak oltás után ez meg az lett a gyerekével. Valószínűleg igaz, ami a hiradóban meg rögtön kiderül ferdítés.
2021. aug. 30. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/68 anonim ***** válasza:
93%

Sok mindent mondtak már a vakcináról, és som mindenről kiderült, hogy tévedtek. Persze semmit nem ismernek el soha.

Azt mondták minden oltás biztonságos, majd az idősek megkapták a kínait, annak ellenére, hogy a gyártó sem ajánlotta. Amikor kisderült, hogy nincs ellenanyaguk, akkor ráfogták, hogy de a sejtes immunitás biztosan. Azóta kiderült, hogy az sincs. Most inkább csak annyit mondanak, hogy ajánlott a 3. vakcina.

Minden gyártónál kérdés volt, hogy mi van a várandós anyukákkal, vagy például az autoimmun betegekkel. Na itt nem, oltanak mindenkit zsarolással, mert az biztos olyan jó.

Akik átestek a betegségen azt figyelembe se veszik, ők is menjenek csak oltásért, nekik valami csoda fojtán csak 6 hónapra adnak csak bizalmat.

Az elején még azt mondták, csak a krónikus betegekre és az idősekre veszélyes ez a nyavaja. A fiatalok nem mentek el oltásért, jött a brit mutáns ami rájuk is veszélyes. Most, hogy lehet a gyerekeket is oltani, ők vannak a célkereszben, miközben NINCS megbetegedés, vagy ha mégis akkor allergia szerű.

Épp pár napja Szlávik nyilatkozta, hogy az elkövetkező években 4-6-12 havonta kell majd oltakozni.

Komolyan, minek kell még itt történni, hogy az emberek észrevegyék, hogy mire megy ki a játék?

2021. aug. 30. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/68 anonim ***** válasza:
93%
25 szépen leírtad. Minek kell történnie, hát nagy dolognak, mert ezek nem úgy néz ki leállnának. Ha még többen nyomorodnak hallnak meg oltás után, akkor is csak azt mondanák elfogadható áldozat.
2021. aug. 30. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/68 Cubina ***** válasza:
95%

Pfizer mellékhatások FB csoport. Több mint 75 ezer taggal, nagyon durva mellékhatásokról írnak, segítséget kérnek a csoport többi tagjától, mert az orvosok nem tudnak mit csinálni, legtöbbször minden lelet negatív és mégis minden bajuk van. Nagyon sokan lenyomorodtak egészséges fiatal emberek, másoknak a régóta szunnyadó betegségeiket erős tünetekkel előhozta. Megbánták az oltást, de már nincs mit tenni, próbálják mindenféle gyógynövényes készítménnyel kivezetni a szert a szervezetükből.

Sokan pereskedni akarnának, de nincs kit perelni, hiszen önszántukból adatták be az oltást, és persze olyanok is vannak bőven, akik a munkahelyi/egyetemi zsarolás miatt voltak kénytelenek oltatni.

Senki nem vállalja a felelősséget a szörnyű mellékhatásokért. Az emberek magukra vannak hagyva a bajaikkal.


Olvass bele a csoportba, és mérlegeld, hogy érdemes-e beadatni egy ilyen szert egy fejlődő szervezetnek olyan vírus ellen, ami a gyerekekre egyáltalán nem veszélyes, és aminek a mostani variánsától "nagyon kell félni, szörnyen veszélyes", mert a tünetei könnyen összetéveszthetők a sima nátháéval!

Ha baja lesz a gyermekednek az oltás miatt, azt sose fogod tudni megbocsátani magadnak.

2021. aug. 31. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/68 A kérdező kommentje:

Köszönöm a további válaszokat!


#27

Van egy 17 éves nagyobb fiam. Ő már be van oltva a Pfizerrel. Mint tudod most van a delta is. Nagy valószínűséggel a fiam megkapta a deltát,és azt mondta úgy érezte éppen, hogy nem halt bele. Valamint még 3 hét után sem múlt el a köhögése. Szóval erős túlzás, hogy a gyerekekre egyeltalán nem veszélyes.


"ha baja lesz a gyermekednek az oltás miatt, azt sose fogod tudni megbocsátani magadnak."


Szerintem ez adott esetben nem a szülő hibája. Senki nem tudja már, hogy mikor tesz jót. Ilyen szempontból azt is mondhatjuk, hogy ha elkapja a vírust és kórházba kerül, azt sem tudom megbocsátani magamnak, mert nem oltattam.

2021. aug. 31. 09:04
 29/68 Cubina ***** válasza:
87%

Kedves Kérdező!


Egy erősebb influenza is szörnyen le tudja venni a lábáról az embert, és 2-3 hétig tartó erős köhögéssel/tüdőgyulladással ér véget. Biztos, hogy delta volt a fiadnál és nem egy erős influenza? Az oltás előtt vagy után lett beteg?

Mindenesetre hála Istennek nem halt meg, és ha utánanézel vagy ismerősi körben rákérdezel, hogy hány gyerek halt meg a delta variáns miatt, nem sok ilyenről fogsz hallani. Én senkit sem ismerek, aki meghalt volna covidban, se felnőttet, se gyereket. Az elmúlt másfél év alatt 10 millió emberből kb. 30 ezren haltak meg covidban, amibe beletartoznak az olyan halálesetek, ahol a páciensnek más betegsége is volt, viszont produkált egy pozitív tesztet, ezért a covid számlájára írták a halálát, akkor is, ha tünetmentes volt. Az influenza rengeteg embert elvisz évente, mégse foglalkoznak vele.

A covid esetén ha valaki meghal, azt a covid számlájára írják, hiába volt valakinek egy vagy több súlyos betegsége.

Az influenza esetén ha valaki meghal, azt a meglévő betegségeire fogják, és nem az influenzára.


Az, hogy a lányod barátját beoltották és nem lett baja, nem jelenti azt, hogy másnak se lesz. Mivel ez kísérleti fázis, az oltások kb. fele placebo/vitamin, ezért van az, hogy egyeseknek semmi baja nincs oltás után/tele lesznek energiával, mások pedig lenyomorodnak. Hogy melyik a placebo/vitamin és melyik a valódi vakcina, azt senki sem tudja, csak utána derül ki, amikor már késő.


Ráadásul a szervezet sokkal valószínűbben győz le egy felső légúti megbetegedést, mint olyasvalamit, ami a véráramba kerülve milliónyi tüskefehérjét gyárt, megszámlálhatatlan apró rögöt képezve elzárva a vér útját, és emiatt okozva számtalan megbetegedést. Erre bizonyíték van, és ezeket a tüskefehérjéket nem igazán lehet "kiszedni" a szervezetből.


Egyébként meg könnyű eldönteni, hogy mi a jó választás. Hallgass a belső hangra, ami néha alig hallható, máskor szinte ordít. Az nem fog becsapni. Számomra az előző írásaidból nyilvánvaló, hogy mit súg az a belső hang.

Ezen kívül megkérdezheted a lányodat is hogy mit súg a megérzése, végül is az ő egészségéről van szó. Üljön le egy csendes helyre, lazítson, vonatkoztasson el mindentől és kérdezze meg magától, hogy oltás, vagy nem oltás. Ami válasz először beugrik neki, az a belső hang, arra kell hallgatni.

Ha mindenáron az oltás mellett döntötök, előtte mindenképp csináltatni kell 2-3 PCR-tesztet, teljes vérképet, belgyógyászati kivizsgálást.

2021. aug. 31. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/68 anonim ***** válasza:
88%

28. Kedves kérdező vedd azt is számításba a 27 éves fiad esetében, hogy az oltott lehet éppen azért olyan beteg, mert oltott, erről sem beszél senki most már pedig az oltások fejlesztésekor még az MTA is megemlítette az ADE reakciót mint komolyan számításba veszendő lehetőséget.

"Ez a paradox reakció, amikor a korábbi fertőzésre adott válaszból megmaradt antitestek a későbbi fertőzést kimondottan „segítik”, az ADE. (Az ADE mechanizmusa jelenleg is nagyon aktívan kutatott terület, pontosan még nem értjük.) A koronavírus elleni vakcina úgy kerül bele a történetbe, hogy a koronavírusok sajnos pont olyan kórokozók, amelyeknél megfigyeltek ADE-t. A helyzet valójában ennél is rosszabb, mert nemcsak a természetes fertőzésnél tapasztaltak ilyet, hanem a korábbi SARS elleni kísérleti vakcináknál (melyek szintén egy koronavírus ellen védtek volna) is. De hogy a mostani oltásnál is problémát jelenthet-e ez a jelenség, az – természetesen – még nyitott kérdés. (Ráadásul nem az ADE az egyetlen mechanizmus, ami paradox immunválaszhoz vezethet.)"

[link]

Egyszóval aki beoltatta magát és nagyon de nagyon beteg lesz az nem tudhatja, hogy az oltás nélkül esetleg egy könnyű betegsége lett volna? Vajon éppen az oltás okozta reakció miatt van ilyen őrült erős immunválasza? Én ezt influenza elleni oltás esetén megtapasztaltam és megdöbbentő, hogy senkit nem érdeket hiába panaszoltam a háziorvosomnál mi történt velem, hány és hány ember eshet ennek áldozatul és könyvelik el influenza áldozatnak? Igazad van, nagyon is zavaros már ez az egész, az ember próbálkozik tisztán látni de nagyon nehéz.

2021. aug. 31. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!