Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek be merjem adatni...

Szerintetek be merjem adatni a novemberben 13 éves lányomnak az oltást?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A lányom novemberben lesz 13 éves, és nagyon gondolkozok az oltáson. Most, hogy újra menni kell iskolába és elkapja a deltát, komolyabb bajai is lehetnek. De az oltásról sem olvastam jókat és még eléggé az alján van ennek az egésznek, ha lenne 15-16 éves nyugodtabb lennék. Én orosszal vagyok oltva eléggé rosszul voltam tőle. A Pfizerről, amit ő kapna, olvastam meddőséget, szívizom gyulladást stb. Szerintetek mi lenne a jó döntés?

2021. aug. 29. 13:54
1 2 3 4 5 6 7
 51/68 anonim ***** válasza:
50 es Ez nagyon igaz, hisz akik gyártják azok is így tesznek. Most megfigyelik jó e vagy nem.
2021. szept. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/68 A kérdező kommentje:
A lányomnak pár osztálytársa beadatta, addig semmi bajuk nem lett tőle. Még az azt követő 2-3 napban sem volt nagyon semmi tünetek. Igaz, ez nem garancia, hogy neki sem lesz.
2021. szept. 5. 22:17
 53/68 anonim ***** válasza:
91%
Gyerekeknél, nem a rövid távú mellékhatás a legnagyobb gond, hanem a hosszútávú. Még a rövid távúakat is csak most tesztelik, hogy mit okoz később gőzük sincs.
2021. szept. 5. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/68 anonim ***** válasza:
6%

#51

Ha nem lenne jó, akkor se vesztenél vele semmit ha oltatsz, csak nyerhetsz vele. Persze ez már rég nem kérdés, hogy jó-e, a hatásosság már bizonyított. Amit még megfigyelnek, az az időtáv, hogy meddig nyújt védelmet, kell-e valamikor újabb oltás. De ez pl. az influenza oltásoknál is így van, azok is max pár évig nyújtanak védelmet.


#53

Marhaság! Hogy tesztelnék most a rövidtávúakat, amikor lassan egy éve már, hogy folyik az oltakozás? :D Hosszútávú mellékhatások pedig nem léteznek, csak a paranoid képzeleteitekben. Egyetlen vakcinát mutassatok már az elmúlt 100 évből, ahol bizonyítottan voltak hosszútávú mellékhatások!

2021. szept. 6. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/68 anonim ***** válasza:
86%
54 Biztos nem veszítene vele? Ezt mond azoknak a szülőknek, akik kétségbeesetten kérnek segítséget, fórumokon mert a tizenéves gyereküknek, 3 napja vérzik az orra, véres a vizelete, legyengült életunt stb stb Vagy gondolod, hogy sokan ezzel viccelődnek, hogy a gyerekük szenved? Neked tuti nincs gyereked, el se tudod képzelni, mi lenne ha a te oltásmániád miatt, a gyereked kétségbeesetten kér tőled segítséget, az orvosok, meg a kezüket mossák, nem tudnak segíteni. Miközben a covid rájuk nem veszélyes. És még csak most kezdődtek a fiatalok oltása. menjél írd meg annak a több száz szülőnek, nem vesztenek vele, vagy mond a szemükbe, sok minden nem maradna belőled.
2021. szept. 6. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/68 anonim ***** válasza:
6%

#55

Ezek nagyrésze pletyka, amiknek tudjuk mennyi a valóságalapjuk.. töredéke. Ha van olyan gyerek, akinek az oltás után baja lesz, akkor arról rögtón az oltás tehet. De az még nem elég, hogy az oltásra fogják, de még mindenki hozzá is tesz valamit, mint ahogy a pletykáknál lenni szokott. Kis semmiségeket úgy felfújnak, hogy az elképesztő! Ezért is nem jó pletykákra hallgatni, főleg nem ilyen komoly döntésekben. Az orvostudományra kell hallgatni, egyedül ott vannak hiteles adatok. Valódi tesztelések, klinikai vizsgálatok, kimutatások, statisztikák stb. amik pont azt a célt szolgálják, hogy ha tényleg lenne valami nagyobb kockázat, akkor az kiderüljön. Eleve senkinek nem lenne érdeke, hogy az ilyen ne derüljön ki még az előtt, hogy tömegével kezdjék meg az oltást. De szerencsére szó sincs ilyenről, csak megy a pánik hamis hírek alapján!

2021. szept. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/68 anonim ***** válasza:
83%

István35, ha nem haragszol, nem olvasom el azt a nagy írást, amit nekem válaszoltál, mert… Na, mindegy is! Tudod, nekem van üres pénztárcám, amiből adnék neked 100 Forintot, de nem tudok. 😉


Amit a #42-es írt, és belinkelt egy videót, megnéztem, és én annak hiszek. Ezúton is köszönöm a videót, hasznos volt. Megerősített abban, amit eddig gondoltam.


[link]

Itt, a megjelölt résznél, arról beszél az előadó, hogy: "Ben Carson, aki az amerikai Népjóléti Miniszter, úgy nyilatkozott, hogy az amerikai gazdasági válság, ami jelenleg végigzuhan a világon, ez tulajdonképpen szándékos volt". Lehet, nem jól olvasom ki az előadásból, de mintha a gyógyszeripar mélyrepülését akarták volna ezzel az egész "járvánnyal" elősegíteni. Ergo, megint a PÉNZ a lényeg, csak ennek a mellékhatásaként rengeteg ember halt meg, és nem befejezett múlt idő. A videót a 62. percnél jelöltem meg, de érdemes megnézni az elejétől.

2021. szept. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/68 anonim ***** válasza:
87%
56 István 35 Neked gondolom, még nincs gyereked. akkor ugyanis tudnád, ha egy szülő azt írja oltás után, a gyereken bőrtünetek vannak, és folyamatosan fogy, mondjuk vérzik az orra, esetleg véres a vizelet, gyenge. Az addig makkegészséges életvidám gyerek. Az a szülő nem viccel a saját gyerekével, és még véletlenül se mondana súlyosabb tüneteket, csak segítséget keres. Senkinek se legyen érdeke, hogy kiderüljön? Hol élsz te, az orvosok, végig azt mondják nincs köze az oltáshoz, rengeteg véletlen, rengeteg hasonló tünet. dehogynem érdekük, egyszerűen tudomást se vesznek a lebetegedő emberekről, mintha nem történne meg. Ilyen a történelemben nem volt, a kezdeti influenza elleni védőoltásokat 50 halálesetnél leállították. Amerikában idáig 4500 covid oltás utáni igazolt lejelentett haláleset van. Egyszerűen az asztal alá söprik, pénz pénz pénz.
2021. szept. 6. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/68 anonim ***** válasza:
82%

Az anya, akinek a lánya novemberben lesz 13 éves, csak olvassa, és olvassa a sok kommentet, és egyre tanácstalanabb lesz, mert amennyien az oltás mellett vannak, annyian vannak ellene is.


Én úgy vagyok ezzel az egész vírushisztivel kapcsolatban, hogy nem hiszek a hazugságoknak, mert a sok infóról már régen kiderült, hogy a nagy része kamu, és amennyire bárki a hétköznapokban képes kisstílűen hazudni, átverni a másikat, önös érdekből, úgy a Kormány, és a Média is képes nagystílűen megvezetni a Népet. Sajnálom a sok okos, egyetemet végzett ismerősömet, akik mindent elhisznek, mert a tudomány az tudomány, és még a kételkedés képessége sincs meg bennük. Az oltással meg úgy vagyok, hogy nagyon szívesen átengedem azoknak, akik "úgy érzik" szükségük van rá, mert én nagyon is kételkedem a hatásosságában*, és ha már belémkerült, akkor onnan nem jön ki**. Stabil immunrendszerem van, és nem félek használni. :)


Reméljük, hogy nem lesz baja a gyereknek, és novemberben tényleg megéri a 13-at!



*nem csak kételkedem, hanem hiszem, hogy káros a szervezetre, ha nem is rövidtávon, akkor hosszútávon, és még azt is, hogy aki megkapja, és megússza annyival, hogy "csak" beteg lesz, azt "csak" gyógyszerezni kell majd.

**a barátnőm megkapta az első oltást, pedig annyira kértem, hogy kicsit várjon vele, és most -bár, nem bizonyítható, hogy az oltástól, de- narkolepszia szerű tüneteket produkál, ami előtte nem volt neki. A többi oltást nem veszi már fel!

2021. szept. 6. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/68 anonim ***** válasza:
28%
Persze, adasd be az oltást a gyerekednek. Csak alá kell írni a felelősség vállalást. Valószínűleg nem lesz baja a gyerekednek az oltástól de ha mégis akkor ne mást okolj érte.
2021. szept. 6. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!