Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Most akkor melyik vércukormérő...

Most akkor melyik vércukormérő a jobb? Accu-Check Performa & Dcont Etalon? A többi lent.

Figyelt kérdés

Nekem Accu-Check Performa mérőm van, úgy mértem 4.4-es értéket.

Anyukámnak Dcont Etalon mérője van és az övével 5.0 lett az eredmény. Most akkor melyik a pontosabb? Vagy honnan tudom meg, hogy jól mér-e egyáltalán?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2021. aug. 29. 22:43
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettő jó, a vércukor nem állandó, változik. A lényeg az, hogy mindig ugyanazt a gépet használd, ne felváltva

Egyébként mindkét eredmény jónak számít.

2021. aug. 29. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ugyanabból az ujjból mértem, kb 2perc különbséggel
2021. aug. 29. 22:50
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem 2 perc különbséggel ez az eltérés nagy. Viszont azért nem veszélyesen nagy különbség. Szóval ha az egyiknél 4.4 lett volna, a másiknál 6.0, akkor az tényleg fura lenne, de talán ez még elmegy.


Nekem egy vércukormérőm van csak (Dcont Trend), és néha szoktam tesztelni, hogy egymás után 2x két különböző ujjból mérek. Azt hiszem nemrég 0.2 volt az eltérés a két mérés között. De nekem pont mostanában volt vérvételem, és nagyon magas volt az éhgyomri cukrom, amikor pedig a vércukormérőmmel mindig tök jó értéket mérek, ezért ma tervezek venni pont egy Accu-Check Performa vércukormérőt, hogy megnézhessem, hogy az értékek mennyire egyeznek meg a Dcont mérőmmel. Ha érdekel, akkor miután megveszem a vércukormérőt, megírhatom, hogy mennyi volt a különbség a 2 mérőm között.


De amúgy szerintem ha tesztelni akarod, vehetsz egy 3. vércukormérőt, de az nyilván drágább kiadás. De amúgy nem tudom, hogy diagnosztizált cukorbetegség miatt nézitek-e, vagy csak szimplán óvatosságból néha, viszont én amikor anno diagnosztizálva lettem és vettem egy vércukormérőt, akkor az orvosom egy ottani vércukormérővel összehasonlította az én vércukormérőm által kapott eredményt, és az orvosom megfelelőnek találta. Szóval ha diagnosztizált cukorbetegek vagytok, akkor meglehet kérdezni az orvostól, hogy van-e lehetőség arra, hogy így tesztelhesd a vércukormérődet. De azt hiszem patikában is lehet vércukormérést kérni, szóval esetleg elmehetsz oda (lehet nem minden patikában csinálnak), és miután megmérték a vércukrodat, megméred a másik kettő vércukormérővel is.

2021. szept. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!