Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A nőknek miért rosszabb a...

A nőknek miért rosszabb a hőháztartásuk?

Figyelt kérdés
Ennek hormonális/biológiai okai vannak? Vagy az életvitelük miatt alakul ez ki? Esetleg más miatt van?

2021. aug. 30. 08:19
 1/5 anonim ***** válasza:
96%
Miért lenne rosszabb? Honnan veszed?
2021. aug. 30. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Onnan, hogy minden nő akit ismerek (párom, nővérem, anyám, kollégáim, stb.) sokkal fázósabb mint én és a férfi ismerőseim. Tavasszal 10 fokban még nagykabátban vannak, én már akkor elmegy pólóban a közeli boltba. Nyáron meg sokkal kevésbé bírják a meleget. Nálunk itthon mostanában 30 fok körül volt nyáron, a maximum a szobákban az 32 fok volt. A párom ezt annyira nem bírta, hogy volt hogy beült az autóba, mert abban van klíma, a lakásban az ájulás kerülgette. Főzni egyszer sem főzött most a nyáron, mert 35 fokban már csak pár percet tud ellenni anélkül hogy összeesne. Én egy hangárban dolgozok már régóta, fizikai jellegű a munkám, nyáron 38 fok végig és teljesen jól bírtam, 2 hét után már izzadni sem izzadtam mert megszoktam, ugyanígy voltak ezzel a kollégáim is. 2 éve új főnököt kaptunk, egy 40-en pár éves nő volt, aki fél év után azért ment el, mert az iroda is abban a hangárban van, ott is olyan meleg volt (klímát nem lehet felszerelni, mert a hangár levegője pontosan szabályzott), és ezt nem bírta elviselni. Jött helyére egy férfi, aki bírja azóta is.

Szóval a nőknek rosszabb a hőháztartásuk, nem bírják közel sem annyira a hideget és meleget. Ez idősebb korban is megfigyelhető: szinte minden párnál a nő fagyos, 25 fokban is 3 réteg ruhában van, a férfi meg maximum egyben.

Legalábbis ez az általános. Biztos van erre ellenpélda, de én még sosem találkoztam olyan esettel, amiben a férfi bírta volna kevésbé a kicsit szélsőségesebb hőmérsékletet.

2021. aug. 30. 09:54
 3/5 anonim ***** válasza:
65%

Nem a NÖKNEK, hanem a párodnak van valami baja!

Az ismerettségi körömre éppen nem ez jellemzö, hanem fordítva.

2021. aug. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
97%

Nem mondanám hogy rosszabb, csak másabb. Az én környezetemben szinte kivétel nélkül minden nő fázós, én is az vagyok, borzasztó rosszul bírom a hideget, vagyis ezzel a résszel egyetértek, mert lehet én még életemben nem találkoztam fázós férfival, legalábbis olyannal nem aki kimutatta volna. Viszont a másik részét meg kell cáfolnom, nekem az ismerettségi körömben egyénenként változik hogy ki hogyan viszonyul a meleghez, valaki jól érzi magát 30-35 fokban is (én is ilyen vagyok, nekem szinte ez az ideális hőmérséklet), más meg már 25 fok felett izzad és panaszkodik hogy megsül, de ez nálunk a családban/barátoknál nem nemtől függ. (Bár azt meg kell hagyni, hogy a férfi ismerőseim, különösen a barátom sokkal rosszabbul viseli a meleget, mint a barátnőim többsége.)


Keresgéltem most az előbb ezzel a témával kapcsolatban, és ilyesmi cikkeket találtam:

[link]


"A férfiak rendszerint az alacsonyabb hőmérsékletet kedvelik, a nők pedig inkább a meleget. Ennek oka nem más, mint az anyagcsere. A nők nyugalmi anyagcseréje ugyanis lassabb, ezért ők fázósabbak lehetnek, a férfiak teste viszont a gyorsabb anyagcsere miatt melegebb, így ők az alacsonyabb hőmérsékletű szobában érzik jól magukat. Egy tanulmány szerint a nők többségének a 25 Celsius-fok, a férfiaknak pedig a 22 Celsius-fok az ideális."

2021. aug. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát pedig pont, hogy inkább jobban bírják a meleget, mert végig a hidegtől a melegig kb 3 fokkal alacsonyabb a hőérzetük. Ezért öltöznek be 5-10 fokban is eléggé, meg ezért sipákolnak nyáron, hogy juj de hideg ez a klíma.
2021. aug. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!