Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha nagyon elkezdett...

Mit tegyek ha nagyon elkezdett hullani a hajam?

Figyelt kérdés

Kb 2 hete vettem észre. Mosáskor ha végighúzom a hajamon a kezem. 3-4 szál is kijön. Fesüködéskor egy laza kis csomó, ha simán végig húzom a hajamon a kezem akkor 1-1 szál biztos kijön. Még nem kezdtem el számolgatni de most majd jobban odafigyelek erre. Korábban nem volt ezzel bajom illetve nem vettem észre viszont fenékig érő hajamat levágattam hónaljig érőre és be lett ombrén hamvas barnára festve (korábban is ombre volt). Azóta a fodrász tanácsára hamvasító sampont és balzsamot használok. Az utóbbit úgy érzem nem kellene.


Az elmúlt hónapokban viszont rengeteg stressz ért. Meghalt édesanyám úgy hogy a tesóim közül senki nem mondta hogy beteg.Akkor a tartozások rám szálltak és a halottit se kaptam meg hogy tudjam intézni a dolgokar. Az esküvő szervezés miatt is (Ezt azelőtt kezdtük szervezni mielőtt anyu meghalt volna ergo nem tudtam róla). Valamint van egy 1,5 cm-es ciszta a bal arcüregembe (Ez szerintem nem most keletkezett). Epilepsziás vagyok így gyógyszert szedek rá 4 hónapja. (akkor diagnosztizáltak)


Mivel tudnám ezt csökkenteni? El kell mennem így is dokihoz de nem akarom, hogy felesleges picsogásnak higyje.



2021. aug. 30. 08:33
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
Ez nem sok. Napi 100 szálig normális.
2021. aug. 30. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Azért ez a "nagyon"-tól elég messze áll. Bizonyos mértékben mindenkinek hullik a haja. Nekem pl vékony szálú hajam van, gyorsan össze kócolódik. Ha végighúzom a kezem, vagy megfésülködök, szép nagy csomó jön ki. Egészségemmel nincs baj, a hajam is dús. Szóval nem kell pánikolnod, eddig nem figyeltél rá, de teljesen normális, hogy ilyen mértékben hullik a hajad.
2021. aug. 30. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom igazából ha két oldalra van rakva a hajam és végig húzom van hogy 1-1 szálat kihúzok mondjuk úgy 10 ből 5-6 alkalommal. Nem mindig de azért zavar. Viszont emellé rengeteg baba hajam is van.
2021. aug. 30. 16:33
 4/7 anonim ***** válasza:
Eddig is ilyen, természetes mértékben hullott a hajad, csak nem figyelted meg.
2021. aug. 30. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nálad is csak beindult a menetrend szerinti őszi vedlés. Nekem így nyár vége felé néhány hétig mindig nagyon látványosan hullik a hajam, aztán abbahagyja.
2021. aug. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Biztos jót tesz neki a festegetés is.
2021. aug. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Mivel ombre festés a fejbőrömet nem érinti így elméletileg ezzel nincs probléma olyan gyakran meg nem járok fodrászhoz hogy emiatt gondot okozzon. Kicsit várok az egésszel lehet hogy tényleg valami őszo átállás. Kopasz foltom nincs de rengeteg baba hajam viszont igen. A hamvasító sampont pedig minden második alkalommal fogom használni, a hamvasító balzsamot pedig leváltom simára. Lehet emiatt hullik jobban mert szárítja a fejbőrömet korábban pedig nem használtam hamvasító haj készítményeket
2021. aug. 30. 23:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!