Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » December 19-én jövök ki...

December 19-én jövök ki Angliába au pairkedni. Eddig a főiskola miatt fizetve volt itthon a TB-m és akkor ha most kimegyek angliába akkor otthon kell még fizetnem azt?

Figyelt kérdés
Vagy ha visszamegyek Mo-ra akkor megint elkezdem fizetni? És a kimaradt hónapokat nem kell pótolnom?
2008. dec. 10. 18:26
 1/2 anonim ***** válasza:

h´ü nem irigyellek hogy karácsonyra mész ki pont. én egy karácsonyt amerikában töltöttem au-pairként és nagyon szar volt.


anglíába is voltam au-pair. gondolom hivatalosan mész ki, (régen a határon regisztráltak minket mielött eusok voltunk) most nem tudom hogy van hivatalosan regisztrálva de ha hivatalosan leszel kint akkor nem kell tb-t fizetned, mert angliában hivatalosan biztosítottnak minösülsz. tb-t csak egy országban ahol tanulsz vagy dolgozol vagy au-pair kedsz lehet fizetni, te alapbol biztosítottnak minösülsz. ha haza jössz hoznod kell erröl papírt hogy hivatalosan voltál kint au-pair és így nem kell visszamenöleg kifizetned, de ha itthomaradsz és se suli se munka nem lesz magadnak kell minden hónapban fizetni.

2008. dec. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem ne fizesd, hiszen lehet hogy mar soha nem mesz vissza Magyarorszagra. Sokan jonnek ugy mint te, aztan annyira megtetszik nekik, es parra is talalnak, hogy nem mennek mar haza. De, talan a legpontosabban kerdezd meg a TB-tol, ahol laksz, menjel be, es kerdezd meg azt, amit itt leirtal.
2008. dec. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!