Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Pajzsmirigy problèmám lehet?...

Pajzsmirigy problèmám lehet? Vagy mire utalnak ezek a tünetek?

Figyelt kérdés

Már kb 18 éves korom óta azt vettem észre hogy általában mindig fáradt, aluszèkony, energiahiányos vagyok. Ezt aztán betudtam annak, hogy alacsony a vèrnyomásom ès ettől lehet.

Az utóbbi időben pedig több tünetem is lett ami elgondolkodtatott hogy valami nincs rendben velem.

Most nyáron pedig telejsen felerősödtek, nagy hangulatingadozásaim voltak, ingerèkeny vagyok, túl èrzèkeny, szinte bármin tudnèk sírni és nagyon kis dolog is rosszul esnek amin napokig emèsztem magam. Szinte ok nèlkul rám jött egy depressziós èrzès, hirtelen a páromat is eltaszitva èreztem. Annyira stresszeltem mindenen hogy sok ideig gyomorideggel keltem, ment is a hasam és hiába ettem jól fogytam is 4 kilót a nyáron.

Ahogy itt az ősz eleje és nincs kánikula egy fokkal jobb de most pl nagyon fázós vagyok, jèghidegek a vègtagjaim mèg melegben is. Plusz hullik a hajam.

Ezek a tünetek szerintetek mire utalnak? Hova kellene fordulnom első sorban ?24 n


2021. szept. 2. 16:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Kivétel nélkül az összes tünet amit leírtál tipikus pajzsmirigy probléma esetén. Annyi a furaság, hogy fogyni csak túlműködés esetén szoktak, viszont a fázékonyság kifejezetten alulműködéses panasz.


Viszonylag egyszerű megérteni hogyan függ össze a kettő.

Alulműködés: lassan megy a kazán, kevés égetés miatt hízol és fázol

Túlműködés: bármit eszel, szinte azonnal elégeti a szervezeted, ezért fogysz és meleged van

2021. szept. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
1-es vagyok, utolsó kérdésedre: körzeti orvossal beszélj, ő nem tud közvetlenül segíteni, de el tud küldeni vérvételre, esetleg ultrahangra is. Ha valóban nincs rendben a pajzsmirigyed akkor utána szakorvoshoz kerülsz és vele meg tudod beszélni hogy mi lehet a bajod, illetve milyen további kivizsgálás szükséges.
2021. szept. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod.

A fogyásom betudható annak is hogy eléggé stresszes időszakon vagyok túl, emiatt sokat ment a hasam és gondolom ez is közrejátszott.

Alapból vékony testalkatú vagyok, mindig nehezen hiztam, csak húszas éveimtől tudtam rakni magamra kicsit...most abból ment le amit sajnálok.

2021. szept. 2. 22:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!