Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Feszülő, enyhén zsibbadó...

Feszülő, enyhén zsibbadó lábfej mitől lehet? Szimpla megerőltetéstől lehetséges?

Figyelt kérdés

Tegnap hajnalban kezdődött, zuhanyzás után. Fekvőhelyzetben szinte nem is érzem, leginkább ülve vagy ha sétálok, de akkor sem mindig. Reggel már volt egy enyhe fájdalom a térdem körül és a combomban, de tényleg csak enyhén, ami azóta sem lett rosszabb, még talán enyhült is. A lábfejem néha bizsereg, feszül. Ha fekve megfeszítem a lábfejemet, pl. hátra vagy előre, vagy a lábujjaimat behajlítom, akkor is sokszor érzem. Járás közben is inkább akkor érzem, amikor azzal a lábammal lépek előre és megfeszül, hogy hátulról előre teszem. Olyan érzés, mintha fújnák felfelé a bőröm alatt, de nem mindig érzem, még járás közben sem állandó. Amúgy az utóbbi 2-3 napban megerőltettem a lábaimat, meg a bőröm is száraz és sokat voltam a zuhany alatt, ilyenkor még szárazabb.


Még júniusban volt egy térdsérülésem (bal térd, most ez a jobb lábfejemmel van). Azóta mozgásszegény az életmódom, mivel beszűkült a mozgás és sok izmot veszítettem. Egyébként voltam ortopédián, volt röntgen, MR, szerencsére semmi komoly nincs. Pont most kezdtem el ezen változtatni, visszatérni a hétköznapokba, így sikerült megerőltetnem a lábaimat, az utóbbi pár napban. Pl. volt olyan, hogy sokat álltam egy helyben meg berogyasztottam a lábamat, ezáltal több teher érte a bokámat és a lábfejemet, meg reflexből kímélem még a bal lábamat, ezért a jobb több tehert is kap.


Az utóbbi másfél, 2 hónapban ezek a vizsgálatok voltak:


Ortopédia: Bal térd miatt, röntgen, MR, orvos szerint rendben van.


Kardiológia: Minden rendben, még ultrahang is volt.


Nagy labor, azaz vér és vizelet vizsgálat: Háziorvos szerint rendben van minden.


Trombózis vizsgálat (doppler + vérvétel): A sérült lábam vádlijában hasonlókat éreztem, mint most a másik lábam lábfejében, feszült, zsibbadt, bizsergett, mintha fújnák felfelé, csak az meg is dagadt meg volt enyhe szúró fájdalom, ezért nézték meg, de szerencsére nem volt gond, mehettem haza. A javaslat az volt, hogy kenjem Liotonnal meg szedjek Detralexet, ezt meg is tettem, ennek már kb. 1 hónapja. A dagadás megmaradt, de ezek a fura érzések elmúltak max 2 hét alatt. Egyébként megnézte a doki a jobb lábamat is a biztonság kedvéért, ha már ott voltam, szóval nem hiszem, hogy ilyesmi probléma lenne.


Pulmonológia: COVID-os voltam márciusban, nemrég volt enyhe nehézlégzésem meg váladékot éreztem a torkomban vagy lentebb, de szerencsére itt sem találtak semmi rosszat. Salvus vizet javasolt a doki, ivókúra és inhalálás egyszerre, mert lett egy kis refluxom is a sok fekvéstől. Mióta ezt csinálom, sokat enyhültek a tünetek, szinte meg is szűntek (kb. 1 hete csinálom és kb. másfél hete voltam pulmonológián). Egyébként gondoltam arra, hogy a Salvus víz okozhatja, pl. mert hogy elég sós és ödémát okozhat, de nem dagad a lábam, plusz napi 1, vagy másfél decit ittam (6 napja iszom és inhalálok és kb. 7-8 dl fogyott el, kb. a fele megvan és másfél literes), szóval az ajánlott maximum 2-3 dl alatt vagyok, de holnaptól inkább nem iszom csak inhalálok.


A megerőltetést úgy hoztam össze, hogy ciki vagy sem, de mióta megsérült a lábam nem borotváltam sehol, mert nem ment. Most éreztem úgy, hogy igen. 2-3 nap alatt oldottam meg különböző helyeken a borotválást (direkt nem egyszerre, nem bírta volna a lábam) zuhanyzás közben, ami miatt volt, hogy rogyasztva álltam, vagy ilyen-olyan helyzetekben, ezért meg is erőltettem a lábam, mert mostanában nem sokat használtam és még gyenge, ez is elég volt neki... Ez az egész bizsergő, feszülő érzés zuhanyzás után volt tegnap, pont miután a hónom alatt leborotváltam. Lehet, hogy szimpla megerőltetés okozza? Sok vizsgálaton voltam a közel múltban és sehol sem találtak semmi rosszat.


26/F



2021. szept. 4. 03:50
 1/6 A kérdező kommentje:

Egyébként amivel próbálkoztam tegnap: Alpenkrauter Cannabis krém és polcolás (Liotont akartam, hátha visszér, de már nincs benne).


Most Fastummal kentem be, hátha javul... Várok pár napot, remélem magától helyrejön.

2021. szept. 4. 04:31
 2/6 A kérdező kommentje:
Jah, meg egyszer testápolóval is bekentem.
2021. szept. 4. 04:31
 3/6 A kérdező kommentje:

Jah, meg zuhanyzás közben próbáltam váltani a meleg és hideg vizet a lábamra tartva.


Egyébként ülőmunkát végzek, otthonról laptoppal, de kb. másfél óra alatt megvan. Most polcoltam kb. a munka felénél, ülve is, meg ugye nemrég bekentem Fastum géllel, és hát nem akarom elkiabálni, de kimentem pisilni és most nem éreztem.

2021. szept. 4. 05:50
 4/6 A kérdező kommentje:
A feszülő, fura érzés már elmúlt, helyette maradt az a tipikus megerőltetés utáni fájdalom, de az is enyhe, és leginkább tethelésre érződik egyből, aztán már utána sem. Leginkább térd alatt, pl. lábfej, boka vádli, de sokszor a térd környékén, meg a combomban is érzem. Viszont nem igazán fájdalmas, még csak nem is annyira kellemetlen, már múlik, szóval szerintem csak megerőltettem.
2021. szept. 5. 18:12
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia! Szerintem ezzel menj el egy nagyon jó gyógytornászhoz! A mozgásszegény életmód, bizonyos mozgások amiket sokáig nem csináltál, feltehetőleg a gerinced környékén okoztak valamiféle feszülést, ami nyom bizonyos idegeket. Ezeket az ingerelt idegeket érzed a térdedben, lábfejedben, de a térd lehet független is ezektől. Nekem tört csigolyám, szakadt keresztszalagom... azt kell mondjam több 10 év távlatából, hogy aki valaha is egy fikarcnyit segített rajtam, az a gyógytornász volt. Ne sajnáld a pénzt egy profi gyógytornásztól, és csináld becsülettel! Azt javaslom, magánba menj és vidd minden leleted, valamint nagyon pontosan meséld el neki is, mi történt veled!

Sok sikert és kitartást kívánok a teljes felépüléshez! :)

2021. szept. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Hát igen... Most meg a nyakamba fájdult szimpla fekvés közben, tarkónál meg kulcscsont környékén, kisugárzott állba, fülbe. Elsőnek azt hittem, reflux, hasonló érzés volt, de nem. Ez 2 napja volt, viszont pár perc alatt sokat enyhült, mostanra meg kb. egy kicsit fáj még akkor, ha nagyon megfeszítem, pl. kihúzom magam, kinyomom a mellkasom, hátranyúlok a kezemmel.


A gyógytornász tervben van már egy ideje, szeretnék járni egyhez. :)

2021. szept. 7. 16:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!