Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Stressz, izgulás okozta...

Stressz, izgulás okozta hányással/hányingerrel mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés

Már egy ideje tart, és kezd egyre zavaróbb lenni.

Valahogy néha, még jól ismert emberek társaságában is, hirtelen rám tör a hányinger, és úgy érzem, na most nekem hánynom kell. Akkor is ha a legjobb barátnőmmel megyek valahova, vagy például az első randimon is hánytam, vagy múltkor elmentem buliba, ahol eleinte szinte végig úgy éreztem, hogy na ha most valaki hozzám szól, akkor el kell mennem hányni. Vagy például február óta diákmunkáztam egy irodában, júliusban nem mentem másfél hetet, és mikor visszamentem, napokig enni is alig bírtam, akárki hozzám szólt, valahogy úgy bestresszeltem rajta, hogy éreztem, el kell mennem hányni. Pedig az ottani munkatársakat is ismertem már.

Ma is, jelenleg egészségügyi okok miatt még nem megyek iskolába, de ma kivételesen bementem, mert a tanárnőm megkért, hogy tartsak egy előadást. Még be se értem a suliba, összetalálkoztam az egyik volt tanárommal, beszélgettünk pár percet, de már akkor éreztem, hogy nekem hánynom kell. Pedig a tanárnőt is évek óta ismerem és jóban vagyunk. És előadás közben is ki kellett futnom a mosdóba emiatt. Van, hogy társaságban kétpercenként kell kifutnom, mert eleinte mire odaérek a mosdóba, elmúlik a hányinger, de mire visszatérek a többiekhez, ismét rám tör, és ismét mennem kell, ilyenkor persze magyarázkodhatok is mindenkinek, hogy megértsék. Viszont pár mosdóba futás után sikerül csak hányni, ilyenkor megnyugszik a gyomrom és jobban leszek. Ha megyek is valahova, általában csak előtte másfél-két órával eszek, előtte közvetlen semmiképp sem merek, mert félek, hogy rosszul leszek. Általában van nálam hányinger elleni gyógyszer is (daedalon), de nem akarok folyton gyógyszereket szedni, és kezd elegem lenni a helyzetből, meg hogy kvázi éheztetnem kell magam, ha utazok valahova, nehogy rosszul legyek és hányjak.

De egyébként ha pl. boltba vagy könyvtárba megyek, nincs ilyen problémám :/

Mit tudok ez ellen tenni, hogy elmúljon? Félek, hogy később a munka világában is gondot fog okozni, utolsó évem lesz ez a suliban, és szeretnék minél előbb felülkerekedni rajta.



2021. szept. 8. 10:29
 1/4 anonim ***** válasza:
90%

Történt valami, ami kiválthatta ezt? Összevesztél valakivel, nagyon durván leszidtak, megaláztak, kigúnyoltak, vagy valami ehhez hasonló trauma ért? Esetleg valami változás történt az életedben, ami miatt félsz (még akár magad előtt sem beismerve), hogy másként fognak rád nézni az emberek, főleg azok, akik ismernek?

Próbálj időt szakítani és gondolkodj el ezen, akár írj is jegyzetet, naplót ezekről, segít összeszedni a gondolataidat. Jót tehet az efféle "önfelfedezés".

2021. szept. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
#1 Először 3 éve volt ilyen, mikor barátnőmmel elutaztunk másik városba. Eleinte nem volt gond, de vettünk ebédet valahol, leültünk enni, és emlékszem, utána rögtön rám is tört a hányinger, és egész délután hánytam :/ Utána nem igazán volt ilyen, az utóbbi időkben súlyosbodott, arra gondolok, hogy mert a covid-online oktatás alatt kvázi be voltam zárva a házba, és nem igazán mentem emberek közé (?). Egyszer középiskolában volt konfliktusom pár osztálytársammal, akkor piszkáltak, de az végül megoldódott. Régebben nem volt ez ennyire gyakori, de mostanában konkrétan akármilyen közösségbe megyek, előjön, kivéve amit említettem, ha pl. vásárolni megyek.
2021. szept. 8. 14:33
 3/4 anonim ***** válasza:

Akkor 3 éve mi történt? Csak leültetek enni és közben/utána rosszul is lettél?

Szóval ha jól értem, igazából csak akkor jön rád a rosszullét, ha ismerősök közé kerülsz, idegenek között viszont nincs gond.

Rosszulléten kívül mást nem érzel? Vagyis inkább mielőtt rád tör a hányinger? Gondolom már jó előre stresszelsz, hogy megint mi jön majd, ami nyilván nem segít, de nincs valami más is?

Én úgy gondolom, hogy jó lenne egy pszichológust felkeresned, akár az iskolapszichológust, mert, ugyan nem vagyok szakember távolról sem, de valamiféle lelki/mentális gond lehet ennek a forrása, amit jó lenne megismerni és kezelni, mielőtt még komolyabbra fordul a helyzet.

Írj nyugodtan privát üzenetet is, szívesen beszélgetek veled, ha úgy gondolod, hogy segít, de a legjobb tényleg az lenne, ha keresnél egy pszichológust, ha másért nem is, csak azért, hogy kiderüljön, hogy nincs-e véletlenül valami más a háttérben, esetleg valami testi betegség, vagy ilyesmi.

2021. szept. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igen, ennyi volt 3 éve, leültünk enni, majd hirtelen úgy éreztem, hánynom kell, és ki is jött belőlem minden.

Akármikor történik ilyen, előtte mindig úgy érzem, mintha nagyon-nagyon elkezdenék izgulni. Akár egy pillanat alatt is elkap ilyen nagyon erős izgulás szerű érzés, és a következő pillanatban már tudom, hogy na most én hányni fogok. De ha pl. eltávolodok a társaságtól, mert kimegyek mosdóba, mint írtam is, akkor mire kiérek, elmúlik az érzés, csak akkor jön elő újra, ha visszatérek a többiekhez. De más "jel", tünet nem jön elő ezen kívül.

2021. szept. 9. 15:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!