Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Melyiket választanátok ?

Melyiket választanátok ?

Figyelt kérdés
Az alkohol betiltása vagy a Mariuhana legalizálása ?

2021. szept. 11. 23:32
A kérdező szavazást indított:
Alkohol betiltása
Mariuhána legalizálása
Mindkettő legyen legális
Mindkettő legyen betiltva
26 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
87%

Alkohol betiltása.

Nem írok indokot, mivel nem kértél.

2021. szept. 11. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Hülyén írtam egy kicsit

Ha arra szavazol hogy alkohol betiltása akkor egyben arra is szavazol hogy mindkettő legyen betiltva


Bocsi

2021. szept. 11. 23:34
 3/8 anonim ***** válasza:
70%

Az alkoholt nem lehet betiltani. Több ország megpróbálta már, és csak a szervezett bűnözés megerősödését sikerült vele elérni.

A marihuánát lehet tiltani, de a fogyasztását nem lehet megszüntetni. Azzal, hogy büntetik a fogyasztást, egy csomó embert vegzálnak, rengeteg energia és pénz megy el az üldözésére, és vajmi kevés eredménye van. Egyszerűbb lenne legalizálni a fogyasztást, és felvilágosítással megpróbálni visszaszorítani a használatot.

2021. szept. 11. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
43%
Olyan válaszlehetőséget nem írtál, hogy csak a marihuána legyen betiltva az alkohol ne.
2021. szept. 12. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én mindkettőt betiltanám, ha rajtam múlna.
2021. szept. 12. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
81%

Mindkettő legyen legális, de sokkal súlyosabban büntetném pl az ittas vezetést. Mondjuk 1-2 korsó sört még engedélyeznék, ahogy a németek is, de annál nagyobb mértékű véralkoholszint esetén 5-10 év börtön. Na egyből senkinek nem lenne kedve ittasan vezetni és ártatlanok életét veszélyeztetni. Ugyanígy amúgy a gyorshajtást sem csak pénzbírsággal büntetném, mert abból is sok baleset van, és a lassú vezetést is büntetni kéne, tehát mikor valaki mondjuk 70-nel szötymörög 90-es táblánál.


A marihuana meg nem értem, miért illegális, semmilyen veszélyes hatása nincs, mondom ezt úgy, hogy én nem fogyasztom, utálom a szagát is, de tudom, hogy nem veszélyes cucc. Az alkohol veszélyesebb, mert valakiből agressziót vált ki, na meg ugye ott van a feljebb említett ittas vezetés is.

2021. szept. 12. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én meg a gyakorikérdések.hu-t tiltanám be! :D
2021. szept. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#7 akkor minek vagy itt?
2021. szept. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!