Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Extrém izzadás kis terhelésre...

Extrém izzadás kis terhelésre is, mitől lehet?

Figyelt kérdés

Túlsúlyos vagyok, 32 éves nő, 180 cm, 112 kg. Tudom, hogy sok a súlyom, életmódváltás már megtörtént, fogytam már 15 kilót, egészségesen táplálkozom és minden nap mozgok (intenzív séta, kocogás, elliptikus tréner).

Szóval nyilván a túlsúly sem segít, de ez az izzadás akkor is extrém.

Pl. ma reggel gyalog mentem boltba, nem tempósan, hanem nyugisan sétáltam 20 percet odáig és mire odaértem, már folyt a hátamon, a mellem alatt és a homlokomon a víz (a hónaljam nem izzad). Amikor megállok, akkor még rosszabb. 18 fok volt reggel, egy szál pólóban voltam, mert pulcsit 15 fok alatt nem is húzok, tudom, hogy úgyis szétizzadom magam.

Igazából csak azért furcsa ez, mert mások, akik még kövérebbek, nem izzadnak így. Legalábbis nem nagyon látok gyöngyöző homlokokat meg vizes hátakat 18 fokban. Hazafelé már buszoztam, akkor is ömlött rólam a víz, mindig melegem van a buszon is.

Nyugalomban nem izzadok egyáltalán, a cukrom rendben van és nem vagyok stresszes (hacsak nem attól görcsölök már előre, hogy leizzadok).

Ha leadom az összes túlsúlyom, akkor ez elmúlik?



2021. szept. 14. 11:19
 1/2 anonim ***** válasza:

"Ha leadom az összes túlsúlyom, akkor ez elmúlik?"

Ezt nem lehet előre megmondani, mivel vannak olyan személyek akik az átlagnál jobban izzadnak és e mögött nem áll semmilyen szervi vagy hormonális eltérés.

Az izzadáshoz viszont nagy mértékben hozzájárul a túlsúly. Rajtad pedig van még kb. 35 kg felesleg. Az biztos, hogy amikor leadod a felesleges kilókat, akkor az izzadásod mértéke is csökkenni fog.

2021. szept. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha lefogysz, egyértelműen javulni fog.

D eezen felül ott a genetikai hajlam is, hogy mennyire vagy izzadós.

2021. szept. 14. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!