Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Túl vékony vagyok? Szégyenlem,...

Túl vékony vagyok? Szégyenlem, nem tudok vele megbarátkozni...

Figyelt kérdés

Sziasztok! 19 éves srác vagyok, a magam 183cm magasságával és 58kg súlyával. Leginkább az utóbbival van gondom, problémám. Bármit próbáltam enni, inni vagy bármit mozogni, sehogy sem hízok, izmosodni is csak nagyon kicsit. Nem vagyok anorexiás, ezt orvosi lelet is alátámasztja.

Félek pólót, vagy vékonyabb nadrágot felvenni...(Pedig, nagyon szeretnék.) Általános iskolában sokszor ezért közösítettek ki, s ez miatt még barátom sem volt. Sokszor csak gebe b*zinak szólítottak. Valaki volt/van így? Szívesen fogadnám az érintettek tanácsát?

Köszönöm előre is!



2021. szept. 14. 16:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is pont ilyen vagyok. Ha nem tudsz ellene semmit tenni, fogadd el magad így, ahogy vagy, más megoldás nincs.

Ha meg ilyen térsaságban vagy, menj máshova. Ha átlag testalkatod lenne, akkor másért csúfolnának, vagy te is csúfolnál másokat velük. Keress értelmes embereket magad köré, és lesznek barátaid.

Ruhából meg vegyél fel amilyet akarsz. Én elég vékony ruhákat hordok, de nem olyanokat amik feszülnek. A pulóverek persze elég nagyok rám, de azzal sincs problémám.

2021. szept. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is pont ilyen alkat vagyok, de már 40 éves. Én se tudok "vastagodni". Mindig úgy voltam vele: sokkal szerencsésebb ez, mintha kövér lennék. Ahogy az 1-es válaszoló is írta: ha értelmes ismerőseid, barátaid vannak, őket a legkevésbé sem fogja zavarni ez. Párkeresésnél pedig ugyanannyira lehet előny is, mint hátrány, mert van, akit vonz ez az alkat.


Szóval összességében nincs okod aggodalomra.

2021. szept. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
A kajálás az egy dolog. Ha az embernek pl a bordáig úgy vannak, hogy kicsi a távolság a gerinctől (oldalról nézve), azon nem lehet segíteni. Persze lehet jönni azzal, hogy izmot azt lehet felszedni, de 8 cm vastag izmot maximum az szed fel oda, aki tömi a kokszot, vagy inkább még ő sem. (Az ilyen izompacsirta típusú embereknek eleve tökre előre vannak a bordáik, már 0 centi izommal is vastagnak néznek ki)
2021. szept. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm Nektek a segítséget! 😊

A suliban is érzem, hogy mindenki engem néz, sokszor a buszon is látom, hallom, hogy rólam vagy rajtam nevetnek. Megpróbáltam folyamatosan elengedni s nem foglalkozni velük, de egy idő után már ez nem igazán ment.

2021. szept. 14. 20:36
 5/14 anonim ***** válasza:

(Lehet, hogy azért néznek, mert tetszel nekik.) ;)


Egyébként én sose éreztem azt, hogy kinevetnének, szóval simán lehet, hogy csak bebeszéled magadnak.

2021. szept. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Persze, én is ilyen voltam, míg érdekelt mások véleménye. A 182 centimmel, örültem, ha a 60 kilót néha átléptem, plusz úgy néztem ki, mint egy bluzi, az S méretű ruhákban. Aztán vége lett az iskolának, leérettségiztem, letojtam a kritikákat, a kilók is jöttek szép lassan. Bár most se vagyok 68 kilónál. Szóval az a legfontosabb, hogy fogadd el önmagad. Egy pszichológust viszont nagyon ajánlanék, nagy valószínűséggel nem heverted ki az akkor elszenvedett traumákat a mai napig. Nem szégyen az, én is jártam.
2021. szept. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
68 kilónál több, lemaradt.
2021. szept. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
6, Valahogy én is így vagyok a ruhákkal jelenleg. Egy pszichológust valószínűleg valóban felkérések hamarosan. Igazad lehet a traumákat(is) illetően.
2021. szept. 15. 22:52
 9/14 anonim ***** válasza:

#6


Hehe, én nem csak úgy néztem ki. :) De nyilván ezért sem izgatott, volt ennél nagyobb bajom az önelfogadás terén... Egyébként pedig mindig is kifejezetten tetszett, ha valaki ennyire vékony, "ropi". És több nő is megsúgta nekem, hogy nekik is. Szóval vannak, akik pont erre az alkatra buknak. A lényeg, hogy egészséges legyen az ember, de a kérdező az.

2021. szept. 15. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
9. #6 vagyok. Én is úgy gondolom. Viszont a feldolgozatlan traumák egészségtelenné teszik az embert, én is megkaptam anno a csontkollekció, gebe jelzőket. Amúgy így 68 kilómmal is elég vékony összképet alkotok, de én is észrevettem, hogy úgy bámulnak utánam a lányok, hogy érthetetlenül állok utána, wtf. Meghallgatnám egy leányzó véleményét is erről. 23/F
2021. szept. 15. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!