Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért kell saját pénzből...

Miért kell saját pénzből horror összegeket kifizetni panellakásban csótány- vagy ágyi poloska irtásra, amikor közegészségügyi veszély a terjedésük? Miért nem finanszírozza ezt az állam vagy az önkormányzat?

Figyelt kérdés
Sajnos pont a legérintettebb réteg nem tudja kifizetni, így ezek terjedni fognak. Hozzám vagy más hozta be, egy cég képviselői, valószínűleg egy életre lefertőzve a lakást, vagy a szomszédból jött, ahol igazoltan volt (ez a kevésbé valószínű). Hívtam irtót, de 35 nm a lakás, ennél fogva sajnos zsúfolt, és lehetetlen csak úgy "kiüríteni" a helyiséget. Én szívem szerint jelezném a cégnek a gyanúmat, mert ahogyan hozzám behozhatták, máshová is bevihetik. 50 éves elmúltam, ebből 30-at panelben éltem le (itt 11-ik éve élek), de soha nem volt ilyen bajom. Vendég hozzám nem jár, én sem sehová, mert pánikbeteg vagyok. Valóban az a helyes, ha nem szólok senkinek, hanem saját magam fizetem a rokkantságimból a számomra magas összegeket?

2021. szept. 15. 08:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
30%
Már ne is haragudj, de azért nem lehet elvárni, hogy MINDENT az állam fizessen! A TE lakásod a te magánügyed!
2021. szept. 15. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
41%
Ja! Ha meg bűz árad a lakásodból akkor a többi lakó fizesse a takarítást, elvégre őket zavarja!
2021. szept. 15. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Csótányirtás gélezéssel pár ezer ft. Én ezt kértem mindig megelőzésre mert a szomszédban volt,de nálam max 1-et láttam évente.Ez abszolút kifizethető és nem is kell gyakran.

Ráadásul ez végig söpör a kolónián mert a csótányok egymás tetemét is megeszik,így a mérgezett elfogyasztása továbbiakat öl meg. Próbáld ki.


Az ágyipoloska más kérdés az tényleg drága.

2021. szept. 15. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
76%

Mert jogilag nem minősülnek közegészségügyi veszélynek. Az ágyi poloska biztosan nem,mert nem emberről emberre járkál,hanem csak a jól megszokott helyén szívogatja a "gazdái" vérét.

A csótány meg szintén nem terjesztője semmilyen betegségnek .

Amúgy normálisabb lakóközösségben ezeket fedezi a ház közösköltsége rendszeresen,megelőzési céllal ,nálunk is ez volt .

2021. szept. 15. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
25%

Miért kéne kifizetni? Tisztán kell tartani a lakást, a stranaknát meg letömíteni, így a szomszédbol sem jöhetnek át.

Sosem fizettem irtásért, 35 éve lakótelepen és panelban lakok.

2021. szept. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Mi az a stranakna?
2021. szept. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
strangakna
2021. szept. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Az ágyi poloskáról nem igaz, hogy nem járkál egyik helyről a másikra. Jelenleg kifejezetten járvány van, amivel tényleg nem foglalkozik senki. Láttam már munkahelyi széken, láttam utazás alatt másik emberen, megjelentek nálam is, és hihetetlen-dermesztő módon a betonfalban mászkálnak. Szerintem az alsó szomszédomtól jöttek át. Őrületnek hangzik, de mindent rágnak rajtunk kívül is és a saját szememmel láttam ezt. Ráadásul a ház alapvető csótány-lakói pedig vadásznak a poloskákra és szakkönyvek erről sem írnak. Ezek a kis barna ágyi poloskák, nem a címeresek. Úgyhogy valójában körvonalazódik egy óriási globális probléma.
2021. szept. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

A fanyalgóknak... 30 éve élek panelben, soha nem volt élősködőm. A csótányt azóta ismerem, hogy ebbe a házba-lakásba költöztem. Ágyi poloska azóta van, mióta a klímát beszerelték. Amúgy a közvetlen szomszéd patyolat lakásában jelent meg tavaly: a fazon hazavitte a munkahelyéről. Mivel kapott kompenzációt, kidobtak és lecseréltek mindent. Én ezt több szempontból sem tudom megoldani, és nem is engedhetem meg magamnak. Miután azonban az érintett olyan helyen dolgozik, hogy naponta találkozik vele, simán hozza a cipőjén, ruháján végig a lépcsőházban, liftben stb. Plusz "divatba jött", hogy a közművek emberei, szerelők stb. cipőben trappolnak a lakásban, sajnos még rájuk szólni sem lehet. Egyik lakásról mennek a másikra, végig a háztömbökön. Millió az albérlő a panelekben, akikhez jönnek a haverok...

A strangaknát nem lehet eltömíteni, mert az a szellőző, és ott futnak a vízórák is.


Két vegyszeres irtás után ma reggel megint csípés volt rajtam, és tetem az ágy mellett. Most ózongenerátoron gondolkodom, mert igaz, hogy mocsok drága, de egyszeri beruházás, és azzal rendszeresen, megelőző jelleggel is tudok fertőtleníteni.

2021. szept. 24. 17:38
 10/16 anonim ***** válasza:

#9

Az alábbi linken cáfolják az ózongenerátor hatékonyságát az ágyi poloskákkal szemben:

[link]

2021. szept. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!