Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért kell saját pénzből...

Miért kell saját pénzből horror összegeket kifizetni panellakásban csótány- vagy ágyi poloska irtásra, amikor közegészségügyi veszély a terjedésük? Miért nem finanszírozza ezt az állam vagy az önkormányzat?

Figyelt kérdés
Sajnos pont a legérintettebb réteg nem tudja kifizetni, így ezek terjedni fognak. Hozzám vagy más hozta be, egy cég képviselői, valószínűleg egy életre lefertőzve a lakást, vagy a szomszédból jött, ahol igazoltan volt (ez a kevésbé valószínű). Hívtam irtót, de 35 nm a lakás, ennél fogva sajnos zsúfolt, és lehetetlen csak úgy "kiüríteni" a helyiséget. Én szívem szerint jelezném a cégnek a gyanúmat, mert ahogyan hozzám behozhatták, máshová is bevihetik. 50 éves elmúltam, ebből 30-at panelben éltem le (itt 11-ik éve élek), de soha nem volt ilyen bajom. Vendég hozzám nem jár, én sem sehová, mert pánikbeteg vagyok. Valóban az a helyes, ha nem szólok senkinek, hanem saját magam fizetem a rokkantságimból a számomra magas összegeket?

2021. szept. 15. 08:01
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Beszéltem ózonossal, elmondta, hogy az általános koncentráció nem elég. Egy komoly ózonozás már "köddel" jár, itt azt nem láttam. A Halstat 40-es gépet ajánlotta. 40 gr alatt semmit nem ér, ő is azt mondta. Kíváncsi lennék, az a 63 mit jelent a videón a kijelzőn.
2021. szept. 26. 09:26
 12/16 anonim ***** válasza:
#5 Na megjelent az ügyeletes okos. Fogalmad sincs az ágyipoloskákról. Sajnos a higiéniától nem függ, francos szállodákban is előfordul. Amúgy nem igaz, hogy nem terjesztenek betegségeket. Szerintem is államilag kellene irtani őket, illetve kötelezni rá az embereket, főleg panelokban. Mert az egyik lakásban hiába irtják, ha a másik nem írtja, visszatérnek.
2021. okt. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

#12: az ágyi poloska nem a szomszedtol jön át, hanem te hozod haza a ruhádon.

Ha ótvar szallokban és embereknél jársz, akkor fordulhat ez elő.

2021. okt. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Tévedsz 13. Szerinted miért van invázió a panelokban országszerte? Azért nem minden panelban lakó ótvar, igénytelen proli. Elég 1 lakó, aki lef.ssa és állandóan megjelennek. Az ágyipoloska pedig a tiszta lakásokban is megjelenik. Nyilván sajnos akár tömegközlekedésen is összelehet szedni, de ha egyszer bekerül, elszaporodik és nincs megfelelően kiirtva, akkor szabadulni nem lehet tőle.
2021. okt. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Minden panelban (és minden nagy társasházban) lakik lecsuszott alkoholista, aki undirító reteknen és bűzben él.

Mégsem volt nálunk sehol probléma, de ismerősöknél sem.

2021. okt. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Kozlekedesen nem irtjak folyamatosan, megelozo jelleggel is? Azok a pluss huzatok eleg jo rezervoarnak tunnek :(
2021. okt. 6. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!