Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Akik Astrazenecaval vagy...

Akik Astrazenecaval vagy Jansennel oltakoztak, miért nem választottak inkább valami biztonságos és erős vakcinát pl Pfizer, Sputnik vagy esetleg Sinopharm?

Figyelt kérdés

Mert ugye mind2 után sokan nagyon rosszul lettek. Meg voltak olyanok az Astrazeneca után akik vérrögöt kaptak. Például az én közeli ismerőseim közt is van egy ember. Aki ráadásul egy 28 éves erőteljes egészséges fiatal ember, véralvadás gátló mellett . Meg az egyik nagyon jó barátom Jonsont kapott. És nem csak 1-2 napig volt rosszul utána. Hanem majdnem 1 hétig. És az nap olyan fejfájás, ízületi fájás 40 fokos láz, hasonlók tőrtek rá, hogy semmi nem segített. Pl a vádlijában érzett egy ponton olyan fájdalmat. Amitől nehezebben tudta mozgatni. Gondolom ez vérrög jele lehetett. Utána még több napig fájt mindene. Meg alig tudott kikelni. És még nem ez a legroszabb. Hanem Amerika bebizonyította azt is, hogy valamilyen remegős szindrómát is kialakíthat. Az astra meg nem csak oltás után közvetlen. Hanem hónapokkal később is okozhat vérrögöt. És anno kitettem ide egy kérdést ezzel kapcsolatban. Mert van olyan aki még nem, hogy beadattná hanem az Astrát is akarja beadattni. Mert, hogy a fiatalokat is azzal akarták oltattni. Na meg, hogy az is nyugati, stb. Ez április-május kőrnyékén volt. És amikor megírtam, hogy buták. Akkor azzal támadtak le, hogy jajj hát a Pfizer leakarja égettni. És nem veszélyes. Meg, hogy csak a kormánynak meg egyeseknek hiszek. Stb. Én nem hiszek 100%-ban senkinek. Pláne a Fidesznek nem. De ebben alapból inkább nekik hinnék. És nekem közeli ismerősöm kapott vérrögöt. És fel is húztam magam akkor a sok teljesen hlye emberen. Mert nem muszaly hinni senkinek. De annak meg főleg nem aki azt mondta, hogy a Pfizer járatja le. És legalább ha már mondják, hogy veszélyes és nem is hiszed el. Akkor is hagyd már azt a vakcinát. Vagy legalább nagyon gondold át. És ha nincs nyomós okod. Csak akkor lesz kis IQ-d ha azt nem adatod be. De mind1 is az ilyen rossz mentalítással magadnak teszel rosszabbat. Mert az Astrát én 2 esetben talán beadattam volna. 1. Ha mondjuk gyorsan kűlfőldre kellett volna mennem. És csak Sputnik meg Sinopharm van rajta kívül. 2. Ha gyorsan kellett volna az oltásikártya. És csak az lett volna az egyetlen lehetőségem. Áprilisában szinte egész hónapban csak az volt. De második oltásnak biztos, hogy Pfizer kértem volna. Akik meg nagyon félnek a virustol de nem kell nekik annyira az oltásikártya. 1., Hogyha esetleg csak astra van akkor is megtudod várni már azt a pár hetet, hogy kaphas más oltást. Ha már úgyis 1,5 évig tombolt a járvány. És ráadásul azzal nem is fogsz eléggé jó védetséget kapni. Mivel max 70%os ha meg van. Az a 87% az is kamu volt. Azért, hogy azt adassák befelé. De egy vizsgálat kimutatta, hogy a Pfizer, Sputnik sokkal jobban legyengíti meg véd a covidtol. De elvileg még a Johnson is erősebb egy picivel. Mutánsok ellen meg már a Sinopharm is jobban véd. Bár az alap betegségnél sem sokkal gyengébb a kínai. A Johnsonosokat kicsit jobban megértem bár USA már Áprilisban bejelentette, hogy okozott pár vérrögöt az is. Elvileg kevesebbet mint az Astra. De az Astrazeneca esetében már itthon is tudtuk bizonyítani. A Johnsonrol meg csak hallottuk más országtól. Nálunk meg kevés a Johnsonnal oltott még mindig. Mivel már nem követem ezeket az oldalakat nem nagyon tudom, hogy kikben tett kárt. De fentebb írtam, hogy elvileg mit okoz. Mondjuk ki nem gondolná amikor a rákkelto terméket is csináltak már! :D

Értittek ott van jelenleg a Pfizer, Sputnik amik jól védenek biztonságosak valszeg hosszú távon is ezeket találták el a legjobban . A Biontech már csinálja is a rák ellenszerét. Meg a Pfizert kapják a gyerekek is. És még hamarosan engedélyezni is fognak jó vakcinákat. Na meg a Sinopharm is igaz, hogy gyenge de az a legbiztonságosabb. Nem tudom kinek éri meg azokat a szutykokat beadattni. Én Pfizert kaptam, mivel mentem külföldre. A 2. Oltás után is épp, hogy fájt picit a karom 2-3 napig. Inkább azt mondanám éreztem. Most 3. Oltásnak szerintem Subunit vagy Vektor vakcinát választok a nagyobb védelem érdekében: Sputnik, Sinovac, Covaxin, CovidShield. Novavax Igen talán a kínai Sinovac is jó lehet attól még, hogy csak sima leőlt vírus. Erősebb mint az elődje és szerintem azt is jó lenne kombinálni MRNS alapú oltással.

Modernát azért mondják jobbnak a Pfizernél a Mutánsok ellen. Mert az elvileg pont, hogy a Pfizer ellentéte és az fog majd megbetegíteni mindenkit. Sokkal rosszabbul voltak azok az ismerőseim akik azt kaptak. CureVac meg szerintem szintúgy rossz. Mert elvileg 46%-os tehát nagyon gyenge. És elvileg Rockeffelerék csinálják. Elvileg az India Mutánsok ellen az indiai vakcinák lesznek a legjobbak. Most mindenki előítéletes, mert indiai. De a kínai és orosz is jók.



2021. szept. 15. 20:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Jesszus ezt végig nem olvasom...már a kérdéskor azt kérdezem magamban: Nem mindegy neked? Eddig az volt a gond hogy oltott..nem olott, már az is gond hogy ki mivel oltott?
2021. szept. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%

Te nem hiszel senkinek? Hát, mindent elhiszel, amit nyomnak a füledbe! Kezdjük ott, hogy olyat eleve nem csinalhattál volna, hogy elsőre Astrát kérsz, másodikra meg Pfizert, mivel a 2.soha nem volt választható. Automatikusan azt kapod, amit elsőre, pont lesz.rják, hogy te utazgatás miatt "kényszerültél" elsőnél Astrára. Egyébként, ha olyan veszélyes, ha utazás miatt adatod, akkor mégse veszélyes?🤦 Van itt ész!

Amúgy tök jó, hogy szerinted hű,de biztonságos a Pfizer, nekem egy Pfizerrel oltott ismerősöm se úszta meg probléma nélkül. Astratol meg senkinek nem lett baja.(Nem, eleve sokkal kevesebb Astras ismerősöm van. Nekik nem volt, másnak attól még lehet.)

Mielőtt meggyanúsítanál, nem vagyok oltva, mert én valóban nem hiszek senkinek. Egyiket se tartom elég biztonságosnak ahhoz, hogy beadassam.

2021. szept. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Én sem olvastam tovább, amikor a Sinopharmot az elérhetők közül bármelyiknél is "jobbnak" gondolta.
2021. szept. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Senkinek nincs átfogó képe, mindenki más információk alapján dönti el, mit választ. Én elfogadtam, amit ajánlottak, és ennyi, bármelyiket elfogadtam volna.
2021. szept. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
74%
Azért, mert a Pfizer nem "erősebb" vagy "biztonságosabb" mint az Astra. Amúgy meg jobb ma egy Astra, mint 2 hónap múlva egy Pfizer.
2021. szept. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
#2 Már az elején megbuktál. Mert tavasz vége felé már volt lehetősége az Astrazenecával oltottaknak Pfizert kérni második oltásnak. És sokaknak kitolták ezt az időpontot 2 vagy 3 hónappal későbbre. Miért max azért mert már nem bírtam tovább a hónapokon át tartó korlátozásokt, bezárását. Mivel szerintem sajnos ebből világháború is lesz. Mégis milyen esetet tudsz felhozni? Mikor jött ki jobban a bajból egy Astrazeneca vagy Jansennel oltott. Egy Pfizerrel oltottnál rövid vagy hosszú távú mellékhatások esetén? Mert hosszú távú mellékhatást az ismerőseim között csak 1 embernek okozott ugye az Astrazeneca. Mégpedig szívbeteg lett mamának a báttyja. Igaz 73 éves, és volt korábban szív beteg. De valszeg az oltás segített neki megint előjönnie. Másnak még nem volt ilyesmi baja egyiktől sem. És isten adja, hogy ne is legyen. De jó lenne ha legalább Jansent betíltanák minél előbb. Rövidtávú mellékhatások esetén pedig össze tudom hasonlítani a Pfizereseket. Az Astrásokkal, Jansenesekkel. És utóbbi 2 sokkal több és durvább gondokat okozott a többségnek!
2021. szept. 15. 21:24
 7/12 A kérdező kommentje:
#5 2 hónapot nem kellett volna várni. Tavasszal is max 3 hetet!
2021. szept. 15. 21:25
 8/12 anonim ***** válasza:
Még egyszer kérdem: Közöd hozzá?
2021. szept. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
#8 Én nem szólok bele. Csak jó indulatból tettem ki a kérdést. De ha akarjátok nyomassátok a Johnsont meg az Astrát ezerrel. Aztán meg ne, hogy el húlljatok!
2021. szept. 15. 21:49
 10/12 anonim ***** válasza:
Értsd már meg hogy te csak a saját ismerőseidet tudod összehasonlítani, én szintén csak a sajátaimat. Egyik se reprezentatív. Mindegy, nem menjünk bele, matek. Nem hiszem, hogy menne.
2021. szept. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!