Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tudok tenni vérző orr...

Mit tudok tenni vérző orr ellen amit kidörzsölf a zsebkendő?

Figyelt kérdés

Felesleges több kérdésben kiírni, összesítem:

megfáztam, dől a taknyom már 5. napja megállás nélkül. iszonyúan fáj az orrom, sebes, vérzik állandóan, nem tudom bekenni, mert tüsszögök és fújom az orrom. eddig 11 csomag 100-as zsebkendőt használtam el. Nem tudja az orvos, hogy ez mi, nem is érdekli, adott igazolást és elküldött.


A fejem az fáj, orrfújás közben kis hányingerem van.


Elsősorban a vérző orral szeretnék kezdeni valamit. egyből ott vérzik ahol a zsepi kidörzsölte.


2021. szept. 16. 20:08
 1/8 A kérdező kommentje:

bekenni nem tudom, mert állandóan, konkrétan egy pár perces videó alatt is megállás nélkül fújom az orrom. Lehetetlen bármit is rajta tartani.

orcsepp semmit nem csinál, orrspré se. anyám volt gyógyszertárban, hogy nem marad abba az orrfolyás, mit javasolnak, mert már a 4. orvos küld el, adtak 5 féle cseppet és sprét, egyik se használt. minden nap másikat próbáltunk. El vagyok keseredve, nem tudom mit csináljak. vasárnap óta egy percet nem aludtam, állandóan fújom az orrom

2021. szept. 16. 20:10
 2/8 anonim ***** válasza:
Akkor rossz orrcseppet vagy rosszul használsz. Ráadásul papirzsebkendőt használsz és dörzsölöd az orrod.
2021. szept. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

kend be éjszakára neogranormonnal

meg azért napközben is, és próbáld nem teljesen ledörszölni zsepivel, nem muszáj erősen odafogni, ki fog jönni

2021. szept. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
3-mas. nem tudom bekenni, mert folyamatosan fújom. éjjel is. nem marad abba.
2021. szept. 17. 13:52
 5/8 anonim ***** válasza:
Újfent írom, hogy ne papírzsepivel fújkáld, hanem textillel. Meg ne dörzsölgesd, fújni kell, nem kívülről nyúzni a végén.
2021. szept. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
kívülről nem csinálok semmit. kifújom. és ammi bent marad azt meg ujjal(rajta zsepi) kitörlöm. nyílván nem hagyom bent az orromban :D
2021. szept. 17. 20:33
 7/8 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy a tökéletességre törekszel. Semmi értelme ennyire polírozni, ha fél perc múlva úgyis megint fújni kell, csak az orrodat nyúzod fele. A szipogást sem tiltja az Alkotmány.
2021. szept. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Lefekvés előtt és felkelés után most meg vízzel az orrodat, nekem allergiának hangzik anélkül, hogy szakértő lennék - amikor nekem volt ilyen elállíthatatlan vízcsap érzésű orrfolyásom, nagyon utánaolvastam mindennek és találtam pl. azt is, hogy az indiaiak úgy mosnak orrot naponta kétszer, ahogy mi fogat (azt IS mosnak :D ), ami nem csak az orrjáratok kitisztítását jelenti vízzel, hanem - én ezt addig nem is tudtam! - olyan orrmosást, hogy mosdó fölött félrefordított fejjel (mintha hallgatnád a mosdót, mint az indián a síneket, hogy jön-e a vonat :D ) ráadásul sós vízzel - hiszen a só beszívja a nedvességet, ugye! (ám nézz utána, hogy forralt víz és milyen százalékos sóoldat legyen!) - az egyik orrlyukadba oldalt beöntve hagyod, hogy átfolyjon a két orrlyukadat elválasztó vékony hártya falon, amiről én tényleg nem is tudtam, hogy átereszti a folyadékot.


Nekem is tökre félelmetes és idegen volt ezt csinálnom, emlékszem, ám tényleg segített, aminek még a magyarázata is megvan: ha valami olyan pollenre vagy allergiás, amelyet netán az allergiavizsgálat nem mutat ki, akkor így tudod kimosni tutira az orrodból, hiszen az orrunkban lévő szőröcskék éppen azért vannak ott, hogy azon fennakadjanak a betolakodó idegen elemek, ám ha nálad az allergiás reakciót vált ki és emiatt lesz neked is olyan elzárhatatlan csap érzésű orrod, mint nekem szokott lenni, akkor hiába fújod orrvérzésig, ha a pollen közben ott lifeg az orrszőrödön bent, amit belélegeztél, amit max a sós víz tud kimosni rendesen...


Nagyon furi, kicsit csiklandozós :D érzés annak, aki nem szokta meg, kétségtelenül, nem felejtem sosem :D , ám remélem, nem lesz rá több szükségem már soha :D , de meg lehet szokni, pláne az indiaiakra gondolva, akik úgy végzik ezt naponta kétszer, ahogy mi meg fogat mosunk, tehát minden csak megszokás kérdése. :)


Az előző, 7. számú válaszoló válasza meg nem teljesen igaz, sőt, épp az ellenkezője igaz: az orrban maradt váladék, legyen az akár orrfolyást, akár dugulást okozó váladék, nem csak allergiás reakciót kiváltható polleneket tartalmazHAT, hanem a testünkbe már bejutott vírusok és bacilusok legyengített, félhalott, félzombi :D állapotban, ami éppen hogy bármikor új erő kaphat és újabb kárt okozhat a szervezetben, nem is beszélve a visszaszívásról, ami nem csak hogy a fülemet hasogatja, ha hallom, de ráadásul a füledre is rámehet egy szaftos kis középfülgyulladást okozva, mivel a fülünk és a orrunk össze van kötve és oda megy vissza a visszaszívott takony, amely aztán a dobhártya miatt nem tud a fülön keresztül távozni, ezért alakul ki gyulladás, ami kisgyerekeknél gyakoribb, mert közelebb van egymáshoz a gyerekeknek a fülük és az orruk egymáshoz, meg pláne egy vonalban, tehát könnyebben odacsorog a takony, pláne, ha nem tudnak még orrot fújni. Azaz Alkotmány nem tiltja, csak a józan ész.


Ezen kívül én személyesen konkrétan megőrülök attól, ha nem kapok levegőt az orromon keresztül, nem véletlenül vannak orrszőreink, pont azért, hogy felfogják az álmunk közben is bejutni próbáló kórokozókat, nem úgy, mint a szánkban, ahol nem csak hogy semmi nem állja útját a kórokozó polleneknek, legyeknek, szúnyogoknak, pókoknak, vírusoknak és bacilusoknak, de ráadásul még ki is szárítja a szájat az az azon keresztül légzés, ha az ember nem nyel, márpedig álmunkban nem nyelünk, ergo én nem vagyok hajlandó nyitott szájjal aludni, márpedig ha az orromon át nem kapok levegőt, akkor én is fújom egész éjjel, amíg el nem áll a megállíthatatlan csap orrom...


Azt jól írták előttem, hogy ne papírzsebkendővel fújd, hanem puha törülközővel, valami selymes-bársolyossal, amely egyfelől tényleg hamar taknyos lesz és sok kell belőle és lehet nem higénikusnak hívni abból a szempontból, ha valaki nem tiszta részbe fújja még egyszer az orrát, ám az is igaz, hogy közben folyamatosan krémezd az orrod kívülről, mert nekem is mindig kidörzsöli a zsebkendő, netán tiszta törcsi hiányában puha wc-papír, ha lentre jó, fentre miért ne lenne jó. :)


Részemről nulla türelmem van a legkisebb tiszta lélegzet gáthoz is és neked is ezt ajánlom, még ha az Alkotmány nem is tiltja a taknyolást, de nem véletlenül hívjuk a kisgyerekeket taknyos kölköknek, mert ők még nem tudnak orrot fújni és nem értik a fontosságát, most viszont remélem, sikerült elmagyaráznom, mert a fentiek szerint nem csak a kis taknyosok nem tudják, de vannak nagyobb taknyosak is, de sosem késő tanulni, köszi, hogy eszembe juttattad a témát, hogy hálát adhassak érte épp, hogy én most épp nem tisztán tudok levegőt venni és neked meg jobbulást és vigyázz az orrod külső bőrére is!


Ezen kívül igyál eszméletlenül sokat, napi vagy három liter nem fekete teát és ajánlom a klasszikus méz-fokhagyma kúrát natúran: egyik kézbe egy gerezd fokhagyma, másikba egy kis tálka méz és a kanál hozzá és egy harapás, egy méz, néha a kanalat letéve és orrot fújva-törölgetve, mert az aztán kihajtja belőled a minden nyavalyát, a napi két és fél-három liter nem fekete tea mellett szappanos kézmosással minden taknyolódás után, könyökhajlatba tüsszentés, Napsütés, mozgás, napi kétszeri orrmosással max. öt napot adok neked - vagy tán már túl is vagy rajta! :)

2021. okt. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!