Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez valami hugyuti fertőzés?

Ez valami hugyuti fertőzés?

Figyelt kérdés
Már pár napja van ez az egész, valamiért állandóan pisilnem kell van hogy elötte 10 percel voltam kb és mégis, pisilés közben meg fáj ott alul... Ez most nem hugyuti fertőzés ugye?? Én tényleg nem tudom hogy mit csináljak, el fog múlni vagy orvoshoz kell menni? Mit csinálna az orvos? Én tényleg NAGYON nem akarok elmenni egy nőgyógyászhoz, nekem ez egyenlő lenne a halállal. Tudok mondjuk én is tenni ellene valahogy, vagy úgy is lehet gyógyszert beszerezni hogy nem orvos irná fel?
2021. szept. 19. 17:56
 1/7 A kérdező kommentje:
Vagy pl valami teát ha iszok, gyógynövény?
2021. szept. 19. 17:57
 2/7 anonim ***** válasza:
Húgyúti fertőzéssel nem nőgyógyászhoz kell menni, hanem urológushoz.
2021. szept. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Gondolom gyerek vagy még. Ha tényleg ennyire nem szeretnél nőgyógyászhoz menni, legalább a háziorvoshoz menj el. Első körben valószínűleg ő is ad majd valamit, ami vagy használ vagy nem. Tőzegáfonya, urzinol stb. Ha nem javul úgyis tovább irányít majd a megfelelő szakorvoshoz.
2021. szept. 19. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Jó de egy sima orvos vagy egy urológus mit csinálna, csak kérdéseket tenne fel?
2021. szept. 19. 18:41
 5/7 anonim ***** válasza:

Igen, kérdéseket tenne fel, aztán felírná azt az antibiotikumot, amik célzottan jók a húgyúti fertőzésekre.


Ha nem tudsz azonnal orvoshoz menni, addig segítene a simaizom göcsoldó pl. No-spa, és fájdalom csillapító pl. Algopyrin. Valamint húgyúti fertőtlenítőnek tőzegáfonya kapszula minél magasabb tőzegáfonya milligrammos tartalommal, és lehet fokhagymát is nyersen pl. vajas kenyérrel enni, mert miden hagyma a húgyúton keresztül választódik ki. A fokhagymában pedig van természetes antibiotikum is.


Keresd fel az urológiát, mert igen, ez húgyúti fertőzés, de ha nincs kezelve, súlyosabb is lehet (vesemedence-vesegyulladás alakulhat ki).

2021. szept. 19. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
De mit csinálna az urológus?
2021. szept. 19. 19:16
 7/7 anonim ***** válasza:
Már írtam: kérdezne. Nem szoktak húgyúti tüneteknél nemi szerveket vizsgálni, ha ettől tartasz.
2021. szept. 19. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!