Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi az a rush? Veszélyes?...

Mi az a rush? Veszélyes? (többi lent)

Figyelt kérdés
Ma a barátnőimmel találkoztam. Az egyik elővett ilyen kis üveget, azt mondta, hogy rush, odatolta az orrom alá majd mondta, hogy szívjak belőle. Hát csak egy kicsit megszagoltam, hogy mi ez. Ezután egy kicsit fájt a fejem, majd elmúlt.
2010. aug. 31. 17:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
64%
Ha már attól megfájdult a fejed,hogy kicsit beleszagoltál,akkor nem lehet valami jó az egészségnek.Jobb,ha elkerülöd.
2010. aug. 31. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
74%

A drogok történetében fiatalnak számító kábítószer. Nálunk a drogtörvény nem, de a gyógyszertörvény kitér a használatukra. Vény nélkül illegálisnak minősül. Nagy-Brittaniában legálisan használható és kapható. Sőt az Interneten is foglalkoznak a kereskedelmével.

Főleg sex-shopokban, homoszexuális mulatókban és videókölcsönzőkben árulják általában 3 ml-es ampullákban. Egy-két éve még a homoszexuálisok privilegizált drogjának tekintették, ma már jelen van diszkókban, partikon, mulatókban.

Magyarországon nem tartozik az elterjedt drogok közé. Kis üvegekben, fiolákban árulják, különböző fantázianévvel ellátva. (Bad Red, Bronx, G.I., One, Rush, Hard Ware, Quick Silver, Rock Hard, Rave, Kix, TNT, XXX-rated). Különbség nem csak a csomagolásukban van. Hatóanyaguk is különböző, de mindegyik az alkyl-nitritek csoportjába tartozik: amyl-nitrit, propyl-nitrit, butyl-nitrit, izobutyl-nitrit. A cimke nélküli poppers, rossz minőségű, kétes eredetű nitritre utalhat.

A hatásuk azonban azonos, gyorsítja a szívverést, de a vérnyomást csökkenti. Többnyire a nemi vágy serkentésére, fokozására használják, ellazítja és ingerli a végbélzáró simaizmokat (*1987-ben az USA-ban a homoszexuális férfiak 95%-a rendszeres nitrit-használatról számol be). Van aki csak a gyors, euforizáló, "ütős" flash-e miatt használja.

A folyadék gőzének belégzése után a hatása azonnal érezhető. Közvetlenül az üvegből, vagy átitatott zsebkendőből történik a belégzés. Használatának gyakori kísérője a fejfájás, szédülés, eszméletvesztés, mivel a vérnyomást csökkenti.

2010. aug. 31. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Oké az biztos,hogy soha az életbe nem csinálom..nagyon rossz...nem tudtam mi ez...egyébként,ha egyszer kipróbálja az ember attól lehet valami baja?
2010. aug. 31. 17:32
 4/15 A kérdező kommentje:
valami maradandó?
2010. aug. 31. 17:33
 5/15 anonim ***** válasza:
64%
A legmaradandóbb bajod az lehet,hogy meghalsz.Nem vicc!Lehet olyan egészségi problémád,gyengeséged,ami eddig nem derült ki.Például valamilyen szívprobléma,amivel ugyan egészséges életmód mellet száz évig is élhetnél,a drog viszont halálos lehet mellette.
2010. aug. 31. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
uh...de úgyértem ha csak egyszer de soha többet!bakker tökre kész vagyok. Ettől lehet majd valami bajom?
2010. aug. 31. 17:40
 7/15 A kérdező kommentje:
de nem attól vagyok kész,hanem az idegességtől!Soha nem akartam semmi ilyet.
2010. aug. 31. 17:47
 8/15 anonim ***** válasza:
65%
Elsőre is bele lehet halni,előfordulhat.Azt írod,már elmúlt a fejfájásod,akkor bizonyára nem lesz semmi bajod,súlyos biztos nem,most már teljesen kimehetett a hatása,de ezentúl tartózkodj tőle.Látom,írta is valaki,hogy leviszi a vérnyomást és megpörgeti a szívet.Ez nem jó.Én még az energiaitalokat sem helyeslem...
2010. aug. 31. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
csak egy nagyon picit,de lehet,hogy csak azért mert "kicsit" ideges lettem
2010. aug. 31. 17:49
 10/15 anonim ***** válasza:
Ha eddig nem haltál meg, akkor szerintem rendben vagy. :D
2010. aug. 31. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!