Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Egyszerűsített munkára kértem...

Egyszerűsített munkára kértem táppénzt, nem tudtam, hogy nem lehet. Valahogy lehet sztornózni ezt a kérést, vagy ha kiadják akkor mi lesz?

Figyelt kérdés

2021. szept. 20. 18:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Kiadja ki? Az orvos a papírt? Nem adod le a munkáltatónak.
2021. szept. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Sosem válaszolok privat uzenetre.

Nem,nnek baj, ha nem adod le. Kivéve, ha az az igazolásod arra, hogy nem dolgoztál. Ha ez utobbi, akkor simán leadod, a munkáltatod meg közli, hogy ok, igazolva van a távolléted, de nem jár tappenz. Nyugi.

2021. szept. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igazából a munkát azt lemondtam még azon a napon, ez az igazolás meg egy nagy hülyeség volt, nem gondoltam át reálisan.
2021. szept. 20. 18:46
 4/4 anonim ***** válasza:
Az orvos csak ad egy papírt arról, hogy keresőképtelen vagy. Ha ezt leadod a munkáltatónak, ő ez alapján betegszabit/táppénzt fizet. Ha nem adod le, nem történik semmi, az orvost nem érdekli, és sehol nem tartják nyilván, hogy a kiadott igazolást leadod-e bárhol. Akkor is kérhetsz, ha munkanélküli vagy.
2021. szept. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!