Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az alábbi esetekben köti a...

Az alábbi esetekben köti a pszichológusokat / terapeutákat az orvosi titoktartás?

Figyelt kérdés

1. Ha egy 18 életévét betöltött személy arról számol be, hogyha a vele egy háztartásban élő szülei 1.5-4.5 havonta veszekedés közben megütik egymást, de nem okoznak 8 napon túl gyógyuló sérülést egymásnak.


2. Ha egy 18 életévét betöltött személy arról számol be, hogyha a vele egy háztartásban élő szülei 1.5-4.5 havonta veszekedés közben megütik egymást 8 napon túl gyógyuló sérülést egymásnak.


3. Ha egy 18 életévét betöltött személy arról számol be, hogyha a vele egy háztartásban élő egyik szülőjét egyszer hirtelen felindulásból megütötte még 18 év alattiként, de nem okozott 8 napon túl gyógyuló sérülést, de már azóta eléggé megbánta tettét azóta.


4. Ha egy 18 életévét betöltött személy arról számol be, hogyha a vele egy háztartásban élő egyik szülőjét egyszer hirtelen felindulásból megütötte még 18 év alattiként, és 8 napon túl gyógyuló sérülést, de már azóta eléggé megbánta tettét azóta.


5. Ha a nagyszüleid az egyik szülődet gyerekkorában verték.


6. Ha egy 18 életévét arról számol be, hogy 14 éves kora körül iskolai zaklatás áldozata volt, ahol sikerült néhány BTK-ás tételt ki kimeríteniük a zaklatóknak (zaklatás, könnyű testisértés, rágalmazás).



2021. szept. 21. 18:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Majdnem mindenkinek a családját feljelenthetné ilyen alapon a pszichológus. Neki a páciensen kívül senkihez semmi köze. Nem rendőr.
2021. szept. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
74%

Ideális helyzetben, ami a betegét érinti közvetlen, arra vonatkozik a titoktartás, ameddig az más embert nem veszélyeztet közvetlenül.


Ha azt mondod neki, te drogozol, azt nem mondja el a rendőrségnek.

Ha te azt mondod, drogot árulsz, arra már nem vonatkozik titoktartás, sőt, kimondottan kötelezve van, hogy jelentse, hivatalból...


Ha téged bántanak, azt szintén titoktartás köti.

Ha te bántasz, az szintén jelentésre kötelezett.


Tehát ami csak rád káros, arra vonatkozik a titoktartás.


Amint másra vagy másra is, ellenkezőleg.


Elvileg...

2021. szept. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Mindegyik esetben köti alapból a titoktartás. Olyankor kell lépnie a kérdező engedélye nélkül, ha ő veszélyezteti a saját vagy más épségét. Minden más esetben nemcsak hogy nem szabad, de nem is tudna mit csinálni. A példáidban kifejezetten az van, hogy ő még csak nem is tanú. A rendőrség vagy egyéb szervek meg olyasmivel nem foglalkoznak, ahol a pszichológus is csak hallott valamit, de semmi mást nem tudnak a háttérről.

Mondjuk te vagy a pszichológus, a páciensed azt mondja, hogy az anyját verték a szülei gyermekkorában. Ezzel szerinted ha elmész a rendőrségre, ott nem röhögnek ki?

2021. szept. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezek közül mindegyikre vonatkozik a titoktartás.

Csak akkor lép ki a pszichológus a titoktartásból, ha kliense önmagára vagy másra veszélyessé válik (pl. le akar ugrani a hídról vagy elmeséli, hogy meg fogja ölni a barátját). Nagykorúaknál.

2021. szept. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a sajat pszichologusom azt mondta hogy 2 esetben nem érvényes a titoktartás: ha önveszélyes vagy másokra veszélyes vagyok.

Illetve ha a rendőrség fordul hozzá kérdéssel.

De ő soha nem fog rendörsegre vagy gyámügyre menni, se feljelenteni senkit stb... ezek teljesen alaptalan félelmek.

2021. okt. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!