Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Gerinc műtét után milyen...

Gerinc műtét után milyen gyakolri a bénulás? Me'nyi ideig tart a felepules?

Figyelt kérdés
2021. szept. 22. 20:25
 1/1 mindentudó99 ***** válasza:
77%
Holnap lesz három hete hogy műtöttek leszakadt gerinc sérvel. 30 éve nyilván sokkal kockázatosabb volt . Igen sokszor lett tolószék a vége. Ma már rutin műtét. Szerintem előbb bénulsz le abban ha nem csináltatod meg. A felépülési idő változó mert vannak egyszerűbb meg nehezebb esetek is. Van aki műtét után fél évvel tud dolgozni. Alap esetben 6 hét után végezhetsz fizikai munkát. Én akkor munkába is szeretnék menni mert gyorsan gyógyulok. Viszont a hat hetet szigorúan be kell tartani. Csak feküdni és járkálni szabad. Ülni egyáltalán legalább is eleinte. Na meg nem is bírsz .Két hét után varrat szedés azt mondták oda már oda vezethetek. De kell a szigorú pihenés. Ma többet ültem mert beteg látogatóm volt . Itt volt vagy négy órát sokat ültem. Hátra kellett volna dőlnöm a szében akkor nincs gond. Előre görnyedtem az asztalra. Meg fájdult a gerincem. Na mindegy majd kipihenem. Én nem bántam meg a műtétet mert gyógytornát is ajánlottakbde azt mondták a műtét a biztos. A bal lábam gyenge volt nagyon. Műtét után elmúlt. Még csodálkozott is a dki mert ritka. Sokára szokottbelmúlni vagy soha. Szerintem azon múlt hogy azonnal mentem ahogy rosszul lettem először. Mri-t is magánban csináltattam nem akartam négy hónapot várni tb alapon. Lehet ezért megy hamar a gyógyulás mert gyorsan intlztem mindent. Az első rosszulllt után egy hónapra meg is volt a műtét. Te se halogasd.
2021. szept. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!