Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tapasztalatok covid után...

Tapasztalatok covid után kialakuló erős fantomszalgasrol?

Figyelt kérdés

Márciusba voltam covidos

Elment a szaglasom

Majd vissza jött de nem volt mindennek olyan illata mint régen. Illata mara már semminek sincs csak szaga.

Rothadt szag

Húst már enni se tudok

Szinte már semmit.

Nagyjából azért még tudtam enni de az utóbbi hetekben kiderült hogy állapotos vagyok és egyre rosszabb minden. Hányinger és undor mindentől. Mindennek fantom szaga van És a világ legundorítóbb szaga .

Ismerős ez valakinek?

Mi segíthet?


2021. szept. 28. 11:14
 1/7 anonim ***** válasza:

Remélhetőleg átmeneti a dolog... ha a terhességtől van pl, akkor javulni fog. Nekem covidom nem volt, de a szaglásom csinált fura dolgokat, mikor babát vártam, olyan szinten, hogy egyes szagoktól, amiket normál esetben meg sem érzek, öklendeztem a buszon vagy az utcán... Segíteni az segített, ha kéznél volt valami, aminek kellemes szaga van, és abba mélyet szippantva kicsit jobb volt.


Nem sértésként, további lehetőségként, esetleg szájhigiéniai gond is lehet a háttérben, a rothadt szag forrásaként - amihez alapvetően a legtöbb ember hozzászokik (mármint a saját kellemetlen lehelethez). Lehet, hogy a covid szagláskiütő hatása után a receptorok most érzékelik azt, amire korábban már érzéketlenné váltak. Idővel akkor ennek is múlnia kell majd. (De tényleg továbbra sem sértésnek szánom, lehet, hogy tökéletesen rendben van minden a szádban, ileltve az is lehet, hogy ha nincs is, mégsem ez a probléma oka - én csak ötletelek!)

2021. szept. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én nem várok babát de....


Covid, elmentek a szagok. Vigyorogva takarítottam a macskaalmot.

Visszakött a szaglásom, talán kicsit gyengébben működött de rendben volt.


Na hónapokkal később, most fantom szaglás. Tusfürdőnek van valami marós fura mellékillata (az összesnek, szóval babafürdetővel fürdöm).

Régen a hagyma nekem egy isteni csemege volt, meghozta az étvágyam egy jó kis kenyér ropogós hagymával, friss paradicsommal (szigorúan hétvégén :D).

Most MINDEN aminek bármilyen köze van a hagymához, rothadt hagyma szagú, ehetetetlen. Iszonyú rossz, borzalom.


Húsok: nem veszek semmiféle húst. Mind büdös, tápos, vagy a fene se tudja milyen szagú. Amúgy is szemeztem a növényi étrenddel, ebből az apropóból most nem eszem semmi ilyesmit.


Neked simán lehet, hogy a várandósság rátesz egy lapáttal, de teljesen átérzem a helyzeted.

2021. szept. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Jajj és előző vagyok, lehagytam ami segített:

Milgamma N.


Viszont én őrületes módon ragyásodom tőle, szóval most nem igazán szedem, de teljes szaglásvesztésnél sokat segített.

2021. szept. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Én is szedtem egy darabig de baba mellett nem lehet :( köszönöm a tippeket

Utolsó amiket írtam az dettó rám is igaz

2021. szept. 28. 14:14
 5/7 anonim ***** válasza:
Gyereket erre a világra? Bátor vagy. Amúgy idegrendszeri károsodás.
2021. szept. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Mint ahogy több milliárd ember is bátor lesz még a világon :D
2021. szept. 28. 15:43
 7/7 A kérdező kommentje:
Pont azért mert bízunk benne hogy valakik jobba tehetik mert Isten jó
2021. szept. 28. 15:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!