Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit jelent a vizelettenyésztés...

Mit jelent a vizelettenyésztésnel az enterococcus sp jelenléte? Magas csíraszám és érzékenység mindenre? Mitől alakulhatott ki?

Figyelt kérdés

2021. okt. 5. 11:15
 1/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
Hogy mitől van, azt nem tudom,de az sp szerintem suspectus, ami azt jelenti, hogy arra jellemző, vagy arra gyanús.
2021. okt. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az sp a speciest jelent, magyarán az Enterococcus genuson belül konkrét fajt nem izoláltak. Az érzékenység azt jelenti, hogy a szokásos antibiotikumok jók ellene (ampicillin+gentamicin pl), lehetne sokkal rosszabb is, pl vanco rezisztens enterococcusok is vannak, pedig az már elég bika antibiotikum.


Enterococcusok vannak a bélcsatornádban normálisan, ott problémát nem okoznak, nem megfelelő higiénia, katéter, más antibiotikum kezelés miatt legtöbbször a saját húgyútait fertőzi meg vele az ember, szóval nem mástól kapod el.

2021. okt. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat 😀
2021. okt. 5. 14:58
 4/6 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Az urologustól kaptam a Ciprinolt. Az orvos utasítása szerint a gyógyszer befejezését követően 12 napra rá ismét elvégeztettem a vizelettenyésztést. Sajnos még mindig 10/5 csíraszám lett. Nem igazán értem miért. Arra gondoltam, mivel a higiénia jó viszont tangát hordok. Nem e lehet, hogy az befolyásolja. Ti hogy látjátok? Köszönöm
2021. okt. 29. 11:15
 5/6 anonim ***** válasza:
A tanga mindennek az oka, de csak így tovább, a végén még meddőséghez vezető gyulladást is okozhat.
2021. nov. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod 5-ös. De miért is ezt írtad? Ha egyszer orvoshoz járok az azért van mert ki szeretnék belőle gyógyulni. Nem mellesleg én gondoltam azt hogy esetleg a tanga is közrejatszik. Tanácsot kértem nem kioktatást. A meddőségtől nem tartok mert nem szeretnék több gyereket. Egy 18 évesem van már.
2021. nov. 2. 12:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!