Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Isotretinoin kezelés? Vélemény...

Isotretinoin kezelés? Vélemények-tapasztalatok valakinek?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, 5-6 éve eléggé pattanásos az arcom, most írta ki a bőrorvos az isotretinoin actavis nevű tablettákat, naponta 20+10 mg-ot szedek.


Hetekig szedtem antibiotikumot előtte, szóval most olyan nagy gyulladtak nincsenek, csak sok apró piros kicsik (ki nem nyomkodom, de idegesítenek hogy ott vannak, főleg fürdés után látni nagyon).


A kérdésem hogy kb mennyi idő után lesz olyan hatása, hogy láthatóan kezdenek eltűnni a pattanások? Aki szedte annak idővel a kezelés után visszatértek a pattanások vagy nem?



2021. okt. 15. 12:32
 1/1 anonim válasza:
Én kb egy évig voltam ilyen kúrán. Arra készülj fel, hogy az elején borzasztó sokat fog rosszabbodni az arcod, de idővel majd látni fogod hogy kezd tisztulni. Arra nagyon figyelj, hogy rendesen hidratáld az arcod, és a fényvédő is nagyon fontos! Én lassan fél éve végeztem vele, nyilván már nem olyan száraz az arcom mint a kezelés alatt, tehát a zsírosodás visszatért, néha van hogy kijön pár pattanás de valószínűleg a stressz és a hormonok miatt, DE egyáltalán nem olyan mint régen. Persze az emberben benne van ilyenkor a félelem, hogy mi van ha visszajön, de én nagyon elégedett vagyok azzal amilyen most, és ha arról van szó akkor csinálok a kezelésből egy második kört.
2021. nov. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!