Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Segítség! Nagyon félek. A...

Segítség! Nagyon félek. A hallgatói egészségügyi alkalmassági vizsgálaton mi történik?

Figyelt kérdés
Mivel külföldről érkeztem, kötelező orvosi vizsgálatra kell mennem majd. Nem voltam még Magyarországon orvosi vizsgálaton, és nagyon félek, mi fog történni. Múltbeli traumák miatt nagyon nem bírom ha mások látják kivetkőzve a testem vagy ha bizonyos helyeken érintenek hozzám. Amikor érintenek hozzám, ösztönből eltaszítom, azért is mert nagyon csikis vagyok. Okoztam már így sérüléseket, persze nem szándékosan. Emellett transznemű vagyok és binder-t hordok és félek hogy emiatt beszólnak vagy le kell vennem. Ha le kell vennem mások előtt, szerintem panik rohamom lesz. Tudnátok mondani, mire számíthatok és mit csináljak hogy ne legyen ilyen kellemetlen?

2021. okt. 16. 11:12
 1/5 anonim ***** válasza:
87%
Mondd el őszintén, hogy nagyon nem szeretnéd a vizsgálatot. Szerintem nem lesz gond.
2021. okt. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Sajnos törvényileg kötelező. Különben megszünik az ösztöndíjam.
2021. okt. 16. 13:48
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Jól gondolom, hogy ülőmunkás ösztöndíj (nem mondjuk katonasághoz kaptál?)


Nekem eddig csak nőgyógyásznál kellett teljesen levetkőznöm. Valószínűleg pulzust mérnek, súlyt, magasságot meg vérnyomást. Ha nagyon alaposak, akkor ekg-t (ahhoz le kell csupaszítani a mellkast, hogy fel tudják rakni a tappancsokat, meg talán lejjebb tolni a nadrágot, de nem vészesen) meg vérvételt, illetve a szemészeti vizsgálatot szokták megcsinálni.


Megkérdezik, hogy van-e ismert betegséged és milyen gyógyszereket szedsz.


Azért jó lenne tudni, hogy melyik egyetemről beszélünk, mert aszerint változhat, hogy mit kérnek.

2021. okt. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Remélem nem lesz nagyon alapos. A pécsi egyetemen tanulok, ülő tanulás tehát semmiféle egyéb fizikális követelménnyel.
2021. okt. 16. 16:24
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudok, hogy az egész PTE-t az a doki vizsgálja-e, aki minket is. Nekünk nagyon jó fej volt, nem is kellett sehova vetkőzni meg semmi ilyesmi. Bemutattam az oltási kiskönyvet, a sárga kiskönyvem, az adatlapot leadtam neki és megnézte a covid-oltásos papíromat. Kérdezte milyen magas és hány kg vagyok, illetve mennyi szokott lenni a vérnyomásom… Még beszélgettünk egy kicsit a szakomról, hogy miért az és honnan jöttem, eddig milyen az egyetem. Semmi extra nem volt az egész. Ja és még rákérdezett, hogy van-e szemüvegem/kontaklencsém és ha igen hányas dioptria
2021. okt. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!