Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Visszatérő székrekedés,...

Visszatérő székrekedés, állandó puffadás és görcsök, mi lehet a probléma? Képet csatoltam.

Figyelt kérdés

Mostanság nagyon rosszak a napjaim, az utóbbi egy hónapban többször volt napokig tartó székrekedésem. Változatosan étkezem, reggelire tojás, zöldségek, virsli, kávé, ebédre mindig eszem levest, husit vagy tésztát, vacsira pedig szendvics vagy zabpehely. Napközben eszem gyümölcsöket (alma, banán, szilva), joghurtot, szóval nem értem mi a baj... 🙁 Rostot is fogyasztok bőven.


Ez a reggeli állapotom volt...

[link]



2021. okt. 17. 17:29
 1/9 anonim válasza:
12%
Egy IBS-es ismerősöm pont így szokott kinézni, amikor fellángol nála a betegség, úgyhogy első körben erre tippelnék.
2021. okt. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Jajjj ne... 🥺🥺 Kifejtenéd hogy érted azt hogy így szokott kinézni és mit jelent az hogy fellángol nala a betegség?
2021. okt. 17. 18:23
 3/9 anonim ***** válasza:
12%
A bélflórával lehet valami gond, ilyenkor tud segíteni a probiotikum, amit elegendő csupán pár napig szedni. A nyers malomipari termékekre (pl. zabpehely) meg vigyázni kell, mert ha nem sterilizált, akkor okozhat puffadásos görcsöket.
2021. okt. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
12%
Orvoshoz kell menni ez nemjáték.
2021. okt. 17. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ennyire durva? 🥺
2021. okt. 17. 23:09
 6/9 anonim ***** válasza:
12%

Az IBS szerintem az az ételintolerancia, amit nem tudtak megtalálni. Én intoleráns/allergiás vagyok a napraforgó olajra és bizonyos édesítőszerekre.


Még a teljesen megbízhatatlan a gasztroenterológusok által nem ajánlott ételinterancia/allergia teszten sem tudtak tesztelni rá. Elküldtek a saját gasztroenterológusokhoz, aki közölte, hogy vagy glutén vagy laktóz intoleranciám van vagy IBS-em, nézzük meg, hogyha kihagyom az étkezésemből a fenti kettőt, akkor elmúlik-e. Ha nem, akkor még tudnak egy-két dolgot nézni, de nagyon extrákat nem.


Kezd el táplálkozási naplót írni. Mit ettél mikor voltál rosszul. Kb. 3 heti anyaggal már lehet mit kezdeni.

2021. okt. 18. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
12%
#6-os vagyok, mármint az IBS alapból orvosilag nem ez, ez csak saját vélemény/tapasztalat és lehet, hogy tényleg vannak IBS-esek is, csak ki akartam fejteni afeletti fusztrációmat, hogy engem is lazán IBS-esnek tituláltak volna szerintem IBS nélkül.
2021. okt. 18. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm. :)


Esetleg ha bárki olvassa még a kérdésem, jöhetnek még válaszok.

2021. okt. 18. 08:02
 9/9 anonim ***** válasza:
Hali , tart még mostanában nállad ez a puffadás ?
2022. júl. 13. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!